החלטתם לפתוח את הבית ואת הלב ולהכניס לחייכם כלב. מקסים, מעולה, הרווחתם בענק. עכשיו רק נשאר לבחור את הכלב שיתאים לכם. אתם צריכים כלב שיתאים לכם בגודל, באופי, שלא ישיר שיער. אז אתם אומרים לעצמכם – למה לא לקנות כלב? לקנות כלב גזעי, ככה אדע בדיוק מה אני מקבל.

הבעיה היא שכשאתם קונים כלב גזעי אתם בעצם שולחים כלב אחר למוות. נכון, לא גזעי – מעורב. אבל כלב בריא, כלב טוב, שיושב בכלוב ומחכה לבית חם. ואם לא יימצא לו בית כזה, הוא כנראה יומת.

יש אלפים כאלה. אלפי כלבים בכלביות של העמותות ובהסגרים העירוניים, שרק מחכים למישהו שיאמץ אותם. יש כאלה שמחכים שנים על גבי שנים. אבל לא בכל מקום משאירים אותם לחכות. בהרבה הסגרים מי שלא מוצא בית בתוך פרק זמן קצר – דינו למות. המקום קטן, תור הכלבים המחכים לאימוץ ארוך. אם אף אחד לא רוצה לאמץ כלב, הוא צריך לפנות את התא לכלב הבא בתור.

כן, זה מה שקורה כשקונים כלב במקום לאמץ אחד.

האמת היא שזה אפילו יותר גרוע, כי כשאתם קונים כלב, אתם לא פעם תומכים באחת מהתעשיות הכי אכזריות ונצלניות שיש. אתם קונים כלבים שגדלו בתנאים קטסטרופליים, חולים, רעבים, לפעמים לא רואים אור יום. את הכלבות הנקבות משאירים בהריון תמידי במטרה לספק כמה שיותר גורים לכל המרבה במחיר. זו תעשייה מרושעת שמגלגלת עשרות מיליוני שקלים, על חשבונם של הכלבים. וזה בטח לא מה שאתם רוצים.

כשאתם מאמצים כלב, אתם לא רק מכניסים אושר לחיים שלכם – אתם גם מצילים חיים. בעצם, אתם מצילים שניים: את הכלב שהוצאתם מהכלבייה, ואת זה שייכנס במקומו ויחכה למי שיאמץ גם אותו.

אז כלב? כן. קניית כלב – ממש לא.


בימוי: יעל רפופורט | צילום: עידו קרני | עריכה: נעמה דעוס | איפור: סגית רייס | הפקה: עמית רוסו-ברנר | עורך BOLD: ניב שטנדל

לעוד סרטוני דעה במדור »

יש לכם דעה מעניינת, בווידאו או בטקסט? שלחו לנו: opinions@mako.co.il