היום מתקיים בישראל יום מעשים טובים, ואחד מכל ארבעה ישראלים צפוי לעשות מעשה טוב באחד מיותר מ-10,000 פרויקטים שמתקיימים בכל רחבי הארץ, כשליש מתוכם בחברה הערבית. השנה יתקיים במהלך היום גם אירוע התנדבות הגדול ביותר בישראל עד היום, כשמוקדים שונים בארץ, בהם ירוחם, אשקלון, קריית ים, ירושלים ונצרת, יוקמו מתחמי התנדבות ענקיים אליהם שבהם אלפי מתנדבים ישתתפו בפסי ייצור של התנדבות למען הקהילה.

יום מעשים טובים הוא פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה" שמקדמת את ההתנדבות בישראל, ומאז שהוא החל להתקיים בארץ לפני לפני 13 שנים, הוא כבר הפך ליום גלובלי עם מיליוני משתתפים בלמעלה מ-108 מדינות בעולם. השנה רוח טובה החליטה לשים זרקור על שפה חיובית, פרגון ומילים טובות, תחת המסר: "מדברים טוב, עושים טוב", שמקדם יצירת שיח מכבד, מגשר, ומכיל במטרה ליצור אחדות ואהבת חינם.

היום מתקיים בישראל יום המעשים הטובים, שמטרתו היא להראות שכל אדם יכול לעשות מעשה טוב שיכול לסייע לאחר, ולהדגים איך העולם שלנו יכול להיראות בכל יום בשנה. אבל יש גם כאלו שאצלן זה כבר קורה, ויש להן סיבות טובות במיוחד.

עבור מאי ברגר ואביב גונטוב זה מובן מאליו לעזור לחברתן הטובה לוטם סיבוני. לפני ארבע שנים, לאחר שהתחסנה נגד וירוס הפפילומה, סיבוך רפואי שאינו קשור לחיסון, כפי שמצאה ועדת משרד הבריאות, הוביל לקריסת מערכות שהפכה אותה לנכה במאה אחוז. החברות ממשיכות ללוות אותה מאז, נמצאות בקשר עם משפחתה, מארגנות למענה פעילויות בבית הספר והתרמות, וכיום מגייסות כסף כדי לממן לה מטפלת צמודה, בעמוד הפייסבוק כולנו למען לוטם סיבוני. "היא הייתה ילדה עקשנית, וגם היום, למרות שקשה לה, היא נלחמת ומתאמצת, ורואים את זה", הן אומרות.

גם זיו צברי מקפידה להתנדב כל השנה, אבל אצלה זה לא מובן מאליו בכלל: צברי נולדה להורים חירשים, וכומהם גם היא עצמה לקויית שמיעה, ומתמודדת גם עם סכרת, צליאק ופיברומיאלגיה. אבל אף אחד מכל אלו לא עוצר אותה - כיום היא מתנדבת בעמותת רוח טובה ועושה שירות לאומי בבית ספר לחינוך מיוחד, מלווה את ילדי הכיתה ותומכת בהם, בעיקר מבחינה חברתית. "למרות מה שאנשים עוברים ביומיום שלהם, אם זו לקות כמו שלי או אחרת, חשוב לתת מעצמך", היא אומרת, ומדגישה שזה חשוב במיוחד היום - "יום השיא של לעשות טוב. עוד לא מאוחר להצטרף, להיכנס לאתר ולמצוא מקום לתת מעצמך".