בתחילת החודש הפכה חתולה אחת מפתח תקווה לסלבריטי בכל רחבי העולם. זה קרה אחרי שדן קשאני, תושב העיר שנוסע מדי יום לעבודה ברכבת מתחנת קריית אריה, העלה לרשת סרטון שבו מככבת החתולה שמתגוררת בתחנה כשהיא יושבת על אחת מעמדות הרב-קו ומקבלת את פניהם של הנוסעים בתחנה.

תוך זמן קצר הסרטון שלו כבש את הרשת וקצר עשרות אלפי לייקים, תגובות ושיתופים, אבל עכשיו מתברר שהחתולה הכי ויראלית בישראל, שמכונה בפי צוות התחנה והנוסעים מיצי, עומדת בפני בעיה: בתחנה שהפכה לבית שלה עומדים לבצע עבודות שדרוג נרחבות במטרה לחבר אותה לתוואי הרכבת הקלה.

מיצי - החתולה של רכבת קריית אריה (צילום: דוברות רכבת ישראל)
מיצי - החתולה של רכבת קריית אריה | צילום: דוברות רכבת ישראל

ברכבת ישראל חוששים שסביבת המחיה של מיצי, שכבר הפכה לעובדת מן המניין בתחנה, תיפגע בעקבות העבודות, ולכן החליטו לצאת במבצע חיפוש כדי למצוא לחתולה האהובה בית חם. "אנחנו רוצים להקדים תרופה למכה ולמצוא לה בית, ואני מזמין את כולם לתחנת הרכבת בקריית אריה כדי להכיר אותה", מסר מתן ברקוביץ', דובר רכבת ישראל.

תחנת הרכבת משמשת בית למיצי מזה כשנתיים, ובתקופה הזו הספיקו להיקשר אליה עובדי התחנה ונוסעי הרכבת הקבועים, שעיקרו וחיסנו את החתולה על חשבונם, ואפילו דאגו להשתיל בה שבב אלקטרוני ולדאוג לה למזון. עכשיו, הם מתכוונים להשקיע לא פחות בחיפושים אחרי בית חם בשבילה. "צוות התחנה יתקשה מאוד להיפרד מהחתולה האהובה, והיא תימסר לאימוץ אחרי בדיקה מקיפה של המועמדים, תוך התחשבות בקדימות הפניות", מסר מנהל התחנה אליהו יפרח.

צוות התחנה פתח לטובת המבצע תיבת דואר אלקטרוני מיוחדת, שכתובתה house4mitzi@gmail.com, ופונים שמעוניינים לאמץ את מיצי החתולה מתבקשים לשלוח את פרטיהם לכתובת הדואר הזו.