ביום רביעי האחרון שמע פתאום מיכאל אלחרר, בעל חנות לחומרי בניין במרכז המסחרי "רסקו" בבית שאן, קולות מוזרים בחנות שלו. הם נשמעו כמו יללות של גור חתולים, אבל גם אחרי שחיפש בכל החנות לא הצליח למצוא אותו בשום מקום.

אלחרר המבולבל לא הצליח להבין מאיפה היללות מגיעות, אבל היה משוכנע שיש כאן גור שזקוק לעזרה, ומיהר להזעיק את אופיר בן חמו, פעיל מוכר למען בעלי חיים מהעיר. כשהוא הגיע למקום, הכל התבהר: מסתבר שחתולה המליטה גורים על גג המבנה, ואחד מהם נפל לתוך חלל שמאחורי קיר גבס בחנות.

"הגעתי למקום ושמעתי את הגור מיילל. ניסיתי להבין את המיקום שלו כדי שבטעות לא אפגע בו", מספר בן חמו, "הייתי חייב לפעול במהירות ובזהירות. לקחתי סכין יפני גדול והתחלתי לנסר בעדינות את קיר הגבס, כשאני עוקב אחרי המיקום של הגור לפי היללות שלו. בהתחלה חתכתי ריבוע קטן, כדי לא לפגוע לו בראש. זה לקח כמה שניות עד שפערתי חור קטן, והוא מיד יצא משם".

בן חמו שלף את הגור הקטן והמבוהל, וניסה להרגיע אותו בידיו. "הוא היה צמא ורעב, נתנו לו המון אוכל במרכז והוא זלל הכול. עכשיו אני מחפש לו בית מאמץ לכל החיים", סיפר בן חמו, שמפעיל את פרויקט "אימא מחליפה", שמעודד אנשים לאמץ חתולים שאת חייהם הציל.

"זה היה מבצע רגיש מאוד ודי מסוכן, ואני שמח שהצלחתי להציל אותו, את רסקו", אומר בן חמו, שהחליט להעניק לחתלתול את השם "רסקו", על שם המרכז המסחרי שבו נמצא, "הוא גור מקסים ועדין, ומי שיאמץ אותו ירוויח חבר לכל החיים".