כחלק מהמדיניות להנגשת המרחב הציבורי והשירותים שהיא מעניקה עבור אנשים עם מוגבלויות, תאפשר עיריית ראשון לציון בקיץ הקרוב להורים לילדים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים לשלב אותם בכל אחת מהקייטנות העירוניות בגני העירייה לבחירתם, ותדאג להנגיש ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

"מהיום, כל הילדים יוכלו לבחור קייטנה על פי רצונם", אומר יוזם ומוביל המהלך, סגן ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה מוטי עג'מי, "כל בקשה שתתקבל תיבדק, ונעשה את כל המאמצים כדי לפעול להנגשת הקייטנה המבוקשת". מהעירייה נמסר כי כל הורה לילד עם מוגבלויות יוכל לפנות למוקד הרישום של החברה העירונית, לבחור את הקייטנה שאליו ירצה לרשום את ילדו ולציין את ההנגשות הנדרשות. בעירייה יבחנו האם וכיצד ניתן להנגיש את אותה קייטנה לצרכי הילד, בין אם מדובר בהתאמות פיזיות, גיוס של משלב וכן הלאה.

מהלך זה יצטרף לפרויקט "אבטיח על גלגלים" שהעירייה מקיימת מדי שנה בעונת הקיץ, שבמסגרתו המצילים בחוף הים, ולצדם בני נוער מתנדבים, מסייעים לאנשים עם מוגבלויות להתנייד בחוף ולהיכנס למים.

"נקודת המוצא שלנו היא לאפשר לילדים עם מוגבלויות ליהנות מאותן חוויות שמהן נהנים כל הילדים", אמר ראש העירייה רז קינסטליך, "אני אעודד ואברך כל יוזמה שמעניקה הזדמנות לכולם ומעודדת שילוב השונה".