הבוס מירושלים מתהלך בגאווה בטריטוריה החדשה שלו: שתי קומות מעוצבות ומוארות, עם נוף לנהר, מסעדה שמתווספת לשתי מסעדות מצליחות שנבחרות שוב ושוב בדירוגים החשובים של אנגליה, הכי רחוק מהשוק של מחנה יהודה בו הכל התחיל. קואל אופיס, זה השם. "קואל אופיס, זה מהמילה פחם באנגלית", מספר לנו גרניט על בחירת השם המפתיע למסעדה, "ספינות היו מגיעות לתעלה, פורקות פחם בתוך הבניין, זה היה עולה על הרכבת ונוסע לתוך העיר. כשחשבנו על שם למסעדה היו כל מיני רעיונות, ואז אמרנו רגע, בניין כל כך מיוחד עם שם כל כך מיוחד, למה לא פשוט ללכת עם זה?".

>> רוצים להישאר מעודכנים? כל הסקופים הכי חמים מחכים לכם בפייסבוק שלנו

בפאלומר וברברי, המסעדות הקודמות שלו, כמעט ואין סיכוי להשיג מקום אם אין לכם קשרים. את המסעדה השלישית שלו הוא פותח באזור משרדים, צמוד לבניינים של גוגל ופייסבוק לונדון, שם משוטטים כל המושכים בחוטים וכבר מכירים אותו. "כשאתה לא מוכר אז אתה בא אנדרדוג, אתה רק צריך להוכיח שאתה טוב. עכשיו זה קצת כמו לקחת אליפות ולנסות לשמור עליה", מספר אסף, "כתבי אוכל כבר יודעים, מתעניינים ושואלים. זה סוג אחר של לחץ, אבל לחץ טוב". לגרניט יש שותף חדש ומוכר מאוד בעיר, טום דיקסון, מעצב על אנגלי עם רשת חנויות לעיצוב הבית, ונראה שהוא נותן אמון מלא בטאלנט מישראל: "זה הולך להיות פיצוץ מרגש. אני חושב שהשילוב עובד ממש טוב".

>> צפו בפרקים המלאים של "ערב טוב עם גיא פינס" ב-makoTV

לא מעט פעמים צחקו על החלום, התחרותיות והקריזות של אסף גרניט, אבל בקצב הזה הוא והשותף שלו לחלום ולביצועים, אורי נבון, עוד יעשו אקזיט גדול מכל המסעדות והברים שלהם. יש להם כבר 11 מסעדות בישראל, לונדון ופריז. גרניט מנסה להנמיך ציפיות בתחום הכסף, ומספר שכלכלית זה משתלם באותה רמה כמו מסעדה בארץ, אבל לכל מקום היתרונות והחסרונות שלו: "יש פה עלויות שהן יותר גבוהות מבארץ כמו כח אדם וחומרי גלם. מצד שני הממוצע לסועד פה הוא יותר גבוה, אז זה די נשאר באותו מקום. יתרון אחד שיש פה זה יציבות. אין מצב בטחוני רעוע, שלג או גשם לא משביתים את העיר. אתה יודע בערך איך נראית השנה שלך, אין הפתעות".

>> לוח שידורים ערוץ 12

רק בשבוע שעבר, בט"ו באב, הוא כיכב על השער של גיליון הרווקים הנחשקים במקום הראשון. הוא גרוש ואבא לליאו, אבל נדמה שעל תואר הרווק הוא מתכנן לשמור בזמן הקרוב, עד שימצא זמן גם לזוגיות: "איך יהיה לי רומן? בטיפונת זמן הפנוי שיש לי אני עם הבן שלי. אני אחפש משהו עסיסי פה, איזו שחקנית, אולי מישהי מהצהובונים".

"ערב טוב עם גיא פינס": ראשון-חמישי ב-18:55, קשת, ערוץ 12