היום (ב') אחר הצהריים התקיימה הלוויתו של יהונתן פריג', הגיטריסט הישראלי, שעבר בשבוע שעבר אירוע לב, ואתמול בבוקר נקבע מותו. עולם המוזיקה הישראלי הגיע לחלוק כבוד אחרון לגיטריסט האהוב.

"את השיר הזה תמיד שרתי כשהראש שלי מונח על הכתף שלך", ספדה שירי מימון רגע לפני ששרה את "זמן של חסד" בדמעות. ריטה, נסרין, מוקי, מירי מסיקה, עברי לידר ועוד זמרים רבים הגיעו להיפרד מהמוזיקאי. "ג'וני (יהונתן) היה הגיטריסט הראשון שלי אי פעם", אמרה מירי מסיקה. "כל הזמן המבט שלי היה עליו. אם היה קורה משהו הייתי מסתכלת עליו", סיפרה מסיקה בכאב. "אין הרבה כאלה, יש נורא מעט וזה אובדן נורא גדול".

המוזיקאים מתאבלים בלווייתו של יהונתן פריג' 4 (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12)
מירי מסיקה: "זה אובדן נורא גדול" | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12

פריג' היה אחד המוזיקאים הבולטים על המסך כחלק מהצוות המוזיקלי של תוכניות רבות ביניהן "כוכב נולד" ו"בית ספר למוזיקה". "כל מי שראה טלוויזיה בעשור האחרון נתקל בו", סיפר דורון מדלי, שהכיר אותו ב'כוכב נולד'. "כל מי שהיה בהופעה כלשהי בישראל נתקל בו בעיניים. זה משהו שאתה לא מתייחס אליו כי הפוקוס הוא על הזמר וזה שוב תופר את הסיפור על מוזיקה בכלל שיש כוכב והוא נמצא בפרונט אבל,הוא לא יכול לעשות הרבה בלי הצוות שסביבו".

"אני לא יכולה להסביר אפילו את התלותיות שפיתחתי בו", הודתה שירי מימון עימה עבד. "הוא נתן לך את האופציה פשוט לפתח בו את התלות. אני הייתי רבה עליו עם עברי בימי עצמאות. היינו רבים על עם מי הוא השנה. מריבות על בן אדם שכולם רוצים אותו, כולם רוצים שהוא יהיה איתך".

"החיים מאוד שבירים ואנחנו צריכים לזכור את זה כל הזמן", אמר עברי לידר שעבד עם פריג' כ-15 שנים. "עכשיו בצל כל הדבר הזה שכולנו עוברים עם המסיכות והחיידקים זה רק הופך את זה ליותר חזק ויותר ברור כמה שכולנו באותה סירה".

המוזיקאים מתאבלים בלווייתו של יהונתן פריג' 2 (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12)
שירי מימון לא הצליחה לעצור את הדמעות | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12

לידר גם ניסה לקרוא הספד שהכין מראש, אך לא הצליח לעצור את הדמעות. הרגע המרגש ביותר היה כשאשתו של פריג' ואם שני ילדיו, שירלי נוף, עלתה להיפרד וסיפרה לקהל שאיבריו של פריג' נתרמו על פי בקשתו והצילו את חייהם של שישה אנשים. "לאבד אבא מדהים כמוך שיילד את ילדיו, שמסתכל בנבכי נשמתם ורואה רק טוב זה קשה מנשוא".

המוזיקאים מתאבלים בלווייתו של יהונתן פריג' 1 (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12)
משפחתו של פריג': "זה קשה מנשוא" | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12