לפני כשנה וחצי נפטרה רונית אלקבץ, שחקנית העבר המוכרת מהמוני יצירות מופת ישראליות, ממחלת הסרטן. רבות סופר על אגדת אלקבץ ועל איך שמרה על אנרגיות גבוהות ברגעיה האחרונים, גם כשגופה בגד בה והיא ערנית למותה הקרב ובא. 

שלא במתכוון, בדיוק ביום הולדתה של רונית אלקבץ ז"ל, החליטו במוזיאון לעיצוב בחולון להשיק את הארכיון לזכרה של רונית אלקבץ. פריטים הוצאו מהמגירות, מנוילנים ומתוארכים, מסודרים בקפידה בחלל המוזיאון. "אני לא מאמין במקריות. התאריך נקבע על ידי המוזיאון בלי לדעת שזה יום הפטירה שלה", סיפר בעלה אבנר ישר למערכת "ערב טוב עם גיא פינס".

שלומי אלקבץ, אחיה ושותפה של אלקבץ ז"ל למסע היצירה, נדהם מהארכיון הענק שנותר מאחור. "כשמישהו מייצר אוסף ארכיוני זה דבר גדול. התרבות הישראלית היא לא תרבות של ארכיונים, אלא תרבות של 'השתמש וזרוק'", שיתף שלומי אלקבץ מנקודת מבטו על התערוכה. בין הפריטים מסתתרת החצאית שלבשה אלקבץ לדייט הראשון עם בעלה בפריז. אבנר ישר, נזכר ברגעים מהדייט המדובר: "אני מאוד התרגשתי. מרוב התרגשות עף לי הדג לרצפה", סיפר בעלה של אלקבץ ז"ל על הרגעים הראשונים בקרבתה של השחקנית בעלת השם העולמי.

במותה, ילדיה היו רק בני ארבע שנים. היום, כשהם בני חמש שנים וחצי, סיפר בעלה על ההתמודדות עם גידול הילדים בצל חסרונה של אימם: "הם יודעים קצת, לפעמים הם אומרים: 'אמא הייתה מפורסמת'. לאט-לאט אנחנו מביאים אותם להבנה מי הייתה אימם. בגיל הנערות הם יצליחו להבין". עוד המשיך וסיפר שהילדים עוד לא בשלים לביקור בתערוכה שכזאת. "אני בקושי שורד, לא אקח את הילדים לשם. זו חוויה רגשית מאוד עמוקה ומסעירה, הם לא יוכלו להכיל את זה", סיכם בעלה של אלקבץ ז"ל.