אל טקס פרסי האוכל המסורתי של מגזין TimeOut הגיעו בסוף השבוע האחרון, כמו בכל שנה, המסעדנים והשפים המובילים בישראל וציינו את ההישגים יוצאי הדופן בתעשייה המקומית. 101 מסעדות היו מועמדות והזוכים הבולטים היו מסעדת טאיזו (מסעדת השנה), בית תאילנדי (המסעדה האהובה בישראל) ורותי ברודו, שופטת "MKR המטבח המנצח", שקטפה את תואר מסעדנית השנה. 

אבל בין כל השמות המוכרים צץ לו שם חדש בנוף - שיראל ברגר (28), שניצחה תשעה גברים בקטגוריית "שף השנה" וזכתה להיות האישה הראשונה שהגיעה למעמד הזה. ברגר היא השפית של מסעדת "אופא" שנפתחה השנה, בהשראת מסעדת "נומא" המצליחה בקופנהגן, שמגישה בישול גורמה טבעוני. זו המסעדה הראשונה שהיא מובילה, אחרי שלמדה בניו יורק ועברה בשורת מטבחים. 

"זה מהמם להיות האישה היחידה מול כל הגברים האלה", סיפרה ברגר אחרי הזכייה, "זה קשה פיזית ונפשית, את מתעסקת בהרבה דברים. את צריכה להיות בת אדם מאוד חזקה ולא להישבר. זה תחת לחץ אטומי וביקורת. כל יום אומרים מה חושבים עליך, זה פסיכי, צריך הרבה חוזק פנימי. אני חושבת שנשים הן מאוד חזקות, אבל לפעמים הן רוצות להיות בבית, להביא ילדים, דברים כאלה. זה לא בשבילי". 

אבל ההצלחה הקולינרית של ברגר לא הייתה הדבר היחיד שהביא אותה לכותרות, כי כבר לפני חודש פרסמו ב"ערב טוב עם גיא פינס" לראשונה על הזוגיות החדשה של ברגר עם השחקנית אורנה בנאי. הן ביחד כבר שלושה חודשים ומפרידות ביניהן 25 שנים, אבל אם תשאלו את ברגר, זו לא הבעיה הגדולה של הקשר. "אני מאושרת ומאוהבת, זה חד פעמי בעולם מה שמתרחש לי בלב", אמרה, "היא לא כל כך אוהבת את האוכל שלי מסתבר. העניין שלי סביב מזון ויין הוא מאוד רציני ודווקא להיות עם בן אדם שפחות מתחבר זה מצחיק אותי". 

החברה החדשה של אורנה בנאי
חצי שנה אחרי הפרידה, השחקנית ממשיכה הלאה | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

בנאי וברגר הכירו דרך חברה משותפת, אחרי שאורנה הגיעה לאכול אצל שיראל במסעדה ויצאה עם בטן מקרקרת. "אמרתי מה עם אורנה בנאי, הכי בצחוקים, היא לא תשים עלי, והיא כן", נזכרה, "אז קרה שהתמזל מזלי ממש. אורנה היא חד פעמית, אין מה להגיד. לא שתיתי מספיק יין בשביל הראיון הזה. מעניין מה היא תחשוב על הראיון הזה". 

הפרס על מפעל החיים הוענק השנה לבינו גבסו, דוקטור שקשוקה בשבילכם, שהקים לפני 30 שנים את המקום שמבוסס על עגבניות וביצים. כל זה קורה כשברקע עסקת נדל"ן המבקשת להקים פרויקט מפואר ביפו, ממש במקום בו המסעדה המיתולוגית יושבת. "לפני 30 שנה עזבתי את הכל, זרקתי את כל הביזנס והלכתי אחרי שקשוקה", סיפר, "עברתי שנה קשה מאוד, בגלל העסק, בגלל המקום שאני כל כך אוהב והרגשתי שרוצים לקחת לי, בורח לי מהידיים, לא ישנתי לילות. כל הגאווה שלי זה העשייה שלי בעסק".