בשנה העברית שעומדת להסתיים לה, יצאו 12,000 שירים חדשים, שהושמעו ב-28 תחנות הרדיו הרשמיות שקיימות בישראל. חברת מדיה פורסט, שמנטרת באופן דיגיטלי את כל השמעות השירים ברדיו בישראל, סיכמה את שנת תש"פ, ואלה הממצאים:

השירים המושמעים ביותר בשנת תש"פ

5. Further Up - סטטיק ובן אל עם פיטבול

4. במקום הכי רחוק - בניה ברבי

3. אם תרצי - חנן בן ארי

2. מסע - אליעד

1. מאושרים - דולי ופן עם נועה קירל ולירן דנינו. השיר הושמע 2,856 פעמים בתחנות הרדיו השנה.

הזמרים המושמעים ביותר בישראל בשנה האחרונה

את העשירייה הראשונה סוגר עדן חסון עם שלל להיטים ומעליו ההרכב המושמע ביותר בישראל – סטטיק ובן אל. את המקום השמיני תפס שלומי שבת, מעליו במקום השביעי – משה פרץ, ואת המקום השישי תפסה עדן בן זקן. את החמישייה הראשונה סוגרת האישה השנייה בלבד ברשימה, שרית חדד, ומעליה אריק איינשטיין, שתופס את המקום הרביעי ונכנס לעשירייה גם שבע שנים אחרי מותו. 

במקום השלישי עם 16,163 השמעות – שלמה ארצי, שממשיך לשמור על מיקום גבוה ברשימה לאורך שנות הקריירה שלו, במקום השני עומר אדם עם 17,531 השמעות. ואת המקום הראשון, עם ותק של שנים, רפרטואר רחב ולמרות הכל, כובש אייל גולן עם 20,297 השמעות. 

אייל גולן (צילום: דודי חסון,  יח"צ)
כובש את המקום הראשון. אייל גולן | צילום: דודי חסון, יח"צ

שתי נשים בלבד הצליחו להיכנס לעשירייה הראשונה, וישנם רק 38% השמעה לשירים בביצוע נשים בישראל. חמש הזמרות הכי מושמעות הן: שרית חדד שתפסה את המקום הראשון, אחריה במקום השני עדן בן זקן, במקום השלישי נועה קירל, ואת החמישייה הזאת סוגרות יהודית רביץ וריטה.

מפת ההשמעות בגלגלצ

את המקום השלישי תפס הזמר והיוצר עקיבא, מעליו - יסמין מועלם, בוגרת רימון בת ה-25 שכבשה את המקום השני, ובמקום הראשון התמקם עברי לידר.