אמש (א') החלה באופן רשמי הספירה לאחור לקראת "וונדר וומן 1984", סרט ההמשך ללהיט "וונדר וומן" בכיכובה של גל גדות. הטריילר נחשף אתמול לראשונה בכנס "קומי-קון" בסאו פאולו, בו נכחה פאטי ג'נקינס, במאית הסרט וכן גל גדות, המגלמת את דיאנה פרינס, המוכרת לכולנו כוונדר וומן.

שלמור שטרוזמן טסה לברזיל כדי לראיין את גל גדות בכנס היוקרתי, וראתה את המעריצים מנסים לתת לגל הרגשה של בית עם שלטים בעברית ודגלי ישראל. "איזה חמודים", אמרה הכוכבת בתגובה לסרטון של המעריצים, "הוציאו אותנו מאחור אז לא ראיתי אותם. איזה מתוקים".

גדות אומנם כבר נמצאת עשור בהוליווד וכבר חוותה כמה כנסי ענק, אבל היא עדיין מוצאת את עצמה נרגשת: "כולנו במתח. עשיתי כבר כמה "קומי-קונים" בימי חיי, אבל זה הקומי-קון הכי גדול שהייתי בו מימיי". 

ראיון בלעדי עם גל גדות (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12)
מלהיבה את מעריצי וונדר וומן בכנס הקומי-קון בסאו פאולו. גל גדות | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12

אם הייתי אומרת לגל הילדה מראש העין שמאות אלפי גיקים יעמדו בתור ויחכו לראות שנייה מהטריילר, מה היא הייתה אומרת?
"הייתי צוחקת לך בפנים, כן? לא הייתי מאמינה. מה פתאום, זה מעל ומעבר. לא הייתי חושבת על זה".

אחרי שהסרט הקודם עשה יותר מ-820 מיליון דולר בקופות ברחבי העולם והפך לתופעה בינלאומית, השכר של גדות הוקפץ לעשרה מיליון דולר - עלייה של כ-3000% ביחס לשכר בסרט הקודם. בנוסף לתפקיד הראשי, גדות נמנית גם בין מפיקי הסיקוול.

"בפעם הראשונה שראיתי את הסרט התחלתי לבכות", סיפרה הכוכבת. "התחלתי לבכות כי פתאום ראיתי את גל, הילדה הקטנה מראש העין, שפתאום רואה מישהי כמוה שעושה דברים שלא יאומנו. לא זכינו לראות את זה כילדות". 

בתקופה בה הוליווד נזקקה לגיבורה, הכוכבת הישראלית הפכה את עצמה למודל עולמי להעצמה נשית. היא ואנשיה לחצו על שוויון בשכר מול הכוכבים הגברים וזה השתלם. בחודש הבא היא תתחיל לצלם סרט חדש לצד ראיין ריינולדס ודה רוק, ושלושתם יקבלו צ'ק זהה על סך 20 מיליון דולר. 

ראיון בלעדי עם גל גדות (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12)
מתוך וונדר וומן 1984, סרטה החדש של גל גדות | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12

על מה את מוציאה את הכסף?
"אוכל. אני כזאת בנאלית, או על אוכל או על חופשות, אבל אין לי מספיק זמן לחופשות. אני אוהבת לאכול ואני אוהבת יין מאוד, והשנה החלטתי עם עצמי לנסות ולמצוא יותר זמן לעצמי ולמשפחה שלי. אני מקווה שזה יקרה. לעשות פה ושם גם חופשים ולא לעבוד כל הזמן".

לצערה או לשמחתה, אין לה מה לבנות על יותר מדי חופשות בשנה הקרובה. ההשקה הארוכה של וונדר וומן תתקיים לצד שלושה סרטים חדשים וסדרת טלוויזיה - כולם פרויקטים שהיא גם מפיקה בחברת ההפקות החדשה בשם "פיילוט ווייב", שפתחה יחד עם בעלה – ירון ורסנו.  

גדות מקיפה את עצמה ביוצרות וכותבות, כשהמוטיב החוזר בהפקות שלה ושל בעלה הוא נשים גיבורות. היא תגלם בסרט את הדי לאמאר, כוכבת ההוליוודית היהודייה משנות ה-20 של המאה שעברה, שנחשבת לאחת ממציאות ה-Wi-Fi. "ירון ואני הקמנו חברת הפקה כי חשוב לנו לספר סיפורים שהם רלוונטיים ואנחנו מלאי תשוקה אליהם", סיפרה גדות, "אני במגרש של הגדולים עם כל מיני מפיקים שעשו סרטים זוכי אוסקר וזה תחושות של 'מה אני עושה שם', אבל מצד שני זו חוויה מעצימה ומלמדת. זה מדהים, פשוט יש הרבה יותר עבודה. 

ראיון בלעדי עם גל גדות (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12)
וונדר וומן אמיתית. גל גדות | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12

באתגר העשר שנים – את עומדת ביעדים?
"אני ממש אסירת תודה. אני מרגישה שאני איפה שאני רוצה להיות ושהיה לי מאוד קשה לדמיין את זה לפני עשר שנים. אם היית שואלת אותי לא הייתי יודעת להגיד לך שאני אהיה פה כי מי יודע, אבל באותו הזמן אני גם מלאת רעב ותשוקה להמשיך, לעשות, ליצור, לספר ולחגוג את זה".