אחרי שהתגלתה כפטריה ב"הזמר במסכה", מיכל אמדורסקי מנצלת את המומנטום ומוציאה את "קומי ולכי", שיר מחאה שנועד להעלות את המודעות כנגד אלימות כלפי נשים. הזמרת, שמזוהה בעיקר עם ז'אנר הפופ לאורך הקריירה שלה, סיפרה כי המקרה של שירה איסקוב, שאושפזה בבית החולים אחרי שבעלה אביעד משה, ניסה לרצוח אותה באכזריות וניצלה, הבעיר אצלה את הנושא החשוב.

"זה שיר שלא יצפו ממני בחיים שאכתוב או שאדבר עליו. לא יחשבו שאי פעם אני אגע בו. אני יותר נצנצים והאפי האפי", סיפרה אמדורסקי. "בראש השנה שירה הוכתה, כמעט למוות, על ידי בעלה. ומשום מה זה נגע בי. הסיפור של אישה מוכה זה לא משהו שקרוב אליי. מי יעז להרים עליי יד? אני זוכרת שפשוט התחלתי לבכות, התרסקתי".

בעלה של שירה דקר אותה 20 פעמים ולמרות שניצלה, יש צלקות חיצוניות ונפשיות שיתקשו להתאחות. בשנת 2020 נרצחו 23 נשים על ידי בני זוגן ובני משפחה, כשבשבוע שעבר צורפה ופאא עבאהרה לרשימה הנוראה מכל. אמדורסקי מנסה לרתום את החברה הישראלית לעמוד לצדן של נשים, לפחות כמו שהיא עומדת לצדם של בעלי החיים. "נחיל של אנשים עומדים מחוץ לבית של כלב מוכה, אף אחד לא עמד מחוץ לבית של שירה כשבעלה הכה אותה או מחוץ לבית של מיכל סלע. איפה אנחנו?".

משבר הקורונה כמובן מעלה את מד הלחץ. לפי נתוני קו החירום לנשים נפגעות אלימות, הייתה עליה של 75% בכמות הפניות מאז הסגר הראשון וגופים רבים החלו לעסוק בנושא. אמדורסקי מצידה קוראת לנשים הסובלות ללכת, אבל לתכנן את זה. "אסור שאישה תגיד לבעלה בלהט הרגע 'אני עוזבת אותך, לוקחת את הילדים ועוזבת', זה מתכון לרצח. הבנתי שצריך אסטרטגיה, אנשים סביבך, לא לקום וללכת. לתכנן את האסטרטגיה הנכונה לעזוב את הבית". 

השיר החדש של אמדורסקי מגיע אחרי הפוגה של השנים האחרונות, כשהיא מודעת שהחשיפה ב"הזמר במסכה" העלתה את העניין סביבה. "היו לי איזה 400 אלף הודעות ברשת, בחיים לא חוויתי כזאת כמות של אהבה, תמיד הייתי האנדרדוג של התעשייה הישראלית. אני בעסק הזה משנת 1996 ובחיים לא אמרו שאני זמרת אדירה".

כנשאלה אם האקס המיתולוגי אסף אמדורסקי סימס לה אחרי החשיפה, ענתה: "לא, אבל הבת שלנו חפרה לו שאני הפטריה, וכל פעם שהיינו נפגשים ומחליפים את הילדים הוא היה קורא לי 'פטרי', והייתי מתעלמת ממנו".