הסרט "מה קרה ליגאל שילון?" ששודר אמש (ראשון), חשף את הסיבה שבגינה הבמאי, העורך ומנחה מהגדולים בטלוויזיה החליט להיעלם מהרדאר למשך שנתיים. אחרי תקופה ארוכה שבה שמר על שתיקה, אמן המתיחות ומשחקי המילים שיתף לראשונה במצבו הרפואי שנגרם בעקבות מעידה ששיתקה אותו. בתו תמר, סיפרה על חיי המשפחה שהשתנו מקצה לקצה מאז אותו יום.

"אבא שלי הוא חלק מאוד משמעותי בחיים שלנו, ויש את הדרמה שקרתה", אמרה והוסיפה. "אנחנו במשמרות סביבו ולא יכולים לעזוב אותו, אבל אנחנו צריכים לחיות ליד הדבר הזה". בהמשך, שיתפה על איך זה לחיות בצל הפרסום האדיר שליווה את אביה לאורך השנים. "זה התחיל בכיתה ה'- ו' שלי, אבל הם מאוד שמרו אותנו מחוץ לזה. עד שלא באו ליום הורים שלי לא ידעו מי אני. כשהייתי בצא היו בנות לידי שאמרו: 'שמענו שהבת של יגאל שילון פה והיא נורא שמנה ומכוערת'".

עוד לפני הקרנת הסרט, תמר שיתפה בפוסט בפייסבוק את ההתרגשות שהיא חווה מעלייתו, ולא הצליחה להסתיר את החיוך כשדיברה על אביה. "זאת הקלה אדירה ומטורפת. אני גאה בו כי הוא נותן לנו השראה וכוח מטורף. הוא אחראי על היצירה המדהימה הזו. הוא מחזק אותנו, הוא בשליטה ופשוט אדיר".

בנוסף לכך, תמר התייחסה לאופן שבו אביה מתנהל בשגרת יומו. "הוא לא יכול להגיע פיזית להרבה מקומות. זה לוגיסטיקה מטורפת", אמרה והתייחסה גם לאקט שהפך לסמל המסחרי שלו ועדיין מלווה אותו למרות הפציעה – עישון סיגר. "מה נשאר לו? הוא נהנה. זה עושה לא טוב והוא אומר את זה בסרט".

השיח שליווה את משפחת שילון לאורך השנים עסק לא פעם בקשר שידע עליות ומורדות בין יגאל לאחיו דן, שבסרט נראו ביחד על המסך אחרי הרבה מאוד זמן. כמי שחוותה את טיב היחסים שלהם מקרוב, תמר שיתפה שהקשר של השניים חזק מתמיד. "לכל משפחה יש מורכבות. הם אחים טובים, רבים ומשלימים והם מאוד אוהבים אחד את השני. דן רץ מזכרון יעקב ודואג לו".

בסיום, הבת למשפחת שילון ניסתה לענות על שאלת השאלות: האם הציבור הישראלי יזכה לראות שוב את אביה על מסך הטלוויזיה. "זה כבר לא שם. זה יעניין אותו אבל לא כמו פעם".