חמש שנים אחרי מותו של אביו ואחרי הרבה טיפולים פסיכולוגיים, בגיל 36, ליאור דיין הופך את הסיפור האישי שלו לסדרת דרמה בטלוויזיה, שתניח אותו חשוף מול העיניים של עם ישראל. "94 אחוזים ממה שיש בסדרה קרה במציאות אחד לאחד. אני מגיע ממסורת ארוכת שנים של חוסר צנזור. אולי אנחנו אפילו אומרים יותר מדי".

שם הסדרה הוא "נורמלי", הגיבור הוא עיתונאי צעיר שמאובחן עם הפרעת אישיות גבולית ומנסה להתמודד עם החיים בצל אביו המשורר הלאומי שבעצמו סובל מבעיות. "כל עוד הוא היה בחיים לא הייתי כותב את זה", הודה דיין הבן. "אני תוהה אם הוא היה אומר 'היית צריך ללכת פה עוד יותר רחוק'. לא היה מעניין אותו שזה מבוסס על הדמות שלו".

את ליאור דיין ישחק רועי ניק, שרזה במיוחד לתפקיד ועשה אינספור הכנות: "לא אכלתי פחמימות ארבעה חודשים, כל הנפיחות ירדה, ירדתי שמונה קילו". ואיך הוא למד את התפקיד? "צילמתי אותו, קראתי את הטורים שלו, קראתי את כל הדברים של אבא, את הספר, ראיתי וחקרתי את כל הפרקים של מחוברים ופעם בחיים, כל חומר שיש עליו. לא, חומר זאת מילה לא טובה". 

ליאור דיין בסדרת דרמה חדשה על חייו - אקסטרה 1 (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
יגלם את ליאור דיין. רועי ניק | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

את דיין האב משחק רמי הויברגר, ששיחק מטופל של הפסיכולוג אסי דיין בסדרה בטיפול. הוא חושב שכאבא, אסי דיין לא היה אבא טוב, בלשון המעטה: "זה חרא של אבא, אין פה שאלה בכלל. לא מאחל לאף אחד כזה אבא. קטסטרופה מוחלטת. אבל ליאור בתבונתו הצליח להרוויח אותו קצת כדי לא לכעוס אחרי זה כל החיים. אז הוא השלים איתו ועכשיו הוא משלים איתו עוד יותר". 

רמי, מה לדעתך אסי דיין היה אומר על התפקיד שלך?
"ליאור כרגיל התנהג כמו נרקיסיסט ולא כתב מספיק עליי ויותר מדי סצנות על עצמו. אמרתי את זה לליאור, הוא לקח את זה לתשומת ליבו והוא הבטיח לי שהעונה הבאה זה רק על אבא". 

 
ליאור דיין בסדרת דרמה חדשה על חייו - אקסטרה 5 (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
לא חוסך בביקורת על אסי דיין. רמי הויברגר | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

לפני שלושה חודשים התגרש ליאור דיין מאשתו אחרי עשור, ולהם ילד משותף כבן חמש. "רוב האבות בעולם התעשייה בו גם הילדים שלהם נמצאים, הם פשוט זבלים שלא יאמנו לילדים שלהם", הודה היוצר.  

ליאור דיין הוא ילד לאחת המשפחות המפורסמות במדינה. סבו משה דיין היה סמל בינלאומי לישראל החדשה והחזקה, ואביו היה יוצר ושחקן חשוב שהעביר לבנו, מלבד את כישרון הכתיבה והפרובוקציה גם בעיית התמכרויות קשה. "אם זאת תרפיה אז אני צריך 30 עונות", הודה הבן.

איך זה להיות הבן של אסי דיין?
"זו שאלה שמלווה אותי כל חיי. היא נשאלה בכל סיטואציה אפשרית, ללא רחמים. והיופי של השאלה הזאת הוא שאין לה גם תשובה". 

ליאור דיין בסדרת דרמה חדשה על חייו (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
אם זאת תרפיה אז הוא צריך 30 עונות. ליאור דיין, יוצר הסדרה | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12