בין כל הצדדים הבעייתיים שהביאה איתה מגפת הקורונה לישראל, הגיעה גם הגזענות. אז אולי היא הייתה שם תמיד, אבל עכשיו היא לא מסתתרת ולא פוסחת מעל אף אחד, גם אם אתה עובד זר שממשיך לעבוד כשכל הישראלים בהסגר, וגם אם את דוגמנית יפהפייה בעלת מראה אקזוטי.

ליה טאי אברהמי בת ה-21, נולדה בווייטנאם למשפחה חסרת אמצעים, ונמסרה לאימוץ בישראל בגיל שלושה חודשים. לאחרונה היא השתחררה מצה"ל כמש"קית חינוך במשרד הביטחון, וחיה את חייה כמו כל ישראלי אחר, רק שעכשיו היא מרגישה לא שייכת.

View this post on Instagram

A post shared by News From Itm Models (@itmodels__) on"אני יורדת במעלית ואנשים מסתכלים עליי ולא נכנסים למעלית", סיפרה טאי אברהמי. "הלכתי ברחוב ומישהו שעבר לידי עם הרכב פתח את החלון וצעק: "Its Corona time" ונסע משם. זה התחיל כשרק התפרסמו הכתבות שיש קורונה בסין ואנשים התחילו עם הסטיגמות על האסייתיים. זה נראה להם לגיטימי להוציא את הצד הגזעני שלהם".

הדוגמנית החליטה להישאר בביתה בפתח תקווה עוד לפני שאסרו עלינו להסתובב, ויצאה רק בשביל לצלם את קמפיין ההלבשה התחתונה החדש של FIX. "הגעתי לסופר ומוכר שאני מכירה הסתכל עליי מוזר כאילו שאני נגועה. אנשים שחושבים שאם מישהו מלוכסן אז ככל הנראה הוא חולה בקורונה, אני חיה בישראל בדיוק כמו כולם".


"אם הייתי עוברת לידך ברחוב ומתעטשת, לא היית בורחת?" החליטה הדוגמנית לאתגר בשאלה את כתבת ערב טוב עם גיא פינס, "גם אני הייתי נרתעת. תדעו שלא רק האסייתיים נגועים".