בשקט שאינו אופייני להשקות עמוסות בכוכבים, התנהלה אמש הפרמיירה לסדרה החדשה מבית "הוט". "שלטון הצללים" מתמקדת בבית הנבחרים הישראלי ובשחקנים המרכזיים ובאלה שמושכים בחוטים מאחורי הקלעים. כמו "בית הקלפים" הישראלית, אם תתעקשו. הקאסט מתהדר בכוכבים רבים, ביניהם חן אמסלם, אביב אלוש, תום אבני, יפית אסולין, עומר גולדמן, זאב רווח, נועה קירל ועוד.

>> רוצים להישאר מעודכנים? כל הסקופים הכי חמים מחכים לכם בפייסבוק שלנו

השחקנים ערכו תחקיר מקיף על תפקידם החדש, נפגשו ושוחחו עם בעלי תפקידים במשכן הכנסת. את אביב אלוש למשל, התחקיר הזה הצליח לטלטל: "הבנתי עד כמה המקום הזה מלוכלך", מספר השחקן. "אחד הדברים הכי עצובים בדבר הזה, זה שגם אם אתה בא עם אידיאלים, עם מטרה טובה, לשנות ולהזיז דברים, אם אתה לא מלוכלך, יגרמו לך להתלכלך". גם לתום אבני, שמשחק בסדרה בתפקיד יועץ פוליטי חלקלק, היו מסקנות מטרידות משלו. "כשנכבות המצלמות אז האויבים הכי גדולים, אתה רואה אותם במסדרונות של הכנסת מתחבקים ומתנשקים", מספר אבני. "פגשתי הרבה יועצים משני הצדדים של המתרס ומאז אני בחרדה. הדבר הזה שמוכרים לנו - הוא אוהב את המדינה, הוא בוגד - זה סיבוב גדול ואנחנו בולעים את זה". 

בין כותבי הסדרה נמנה גם משה קלוגהפט, שניהל קמפיינים למפלגת "הבית היהודי", ולאחרונה נקשר שמו גם לתמר זנדברג, כשנחשף שסיפק לראשת "מרץ" הטרייה יעוץ בסתר. ואם כבר מדברים על "הבית היהודי" ועל "מרץ", ואולי גם לא במקרה, מי שישתתפו בסדרה הן לא אחרות מאיילת שקד ותמר זנדברג. עדיין לא ברור באיזה סדר גודל של תפקיד ישתתפו זנדברג ושקד, אך סביר להניח שלא מדובר בהסבה מקצועית. בכל מקרה, אם ביקשה נפשכם לרענן את הקאדר של חברי כנסת הפוקדים את המסך בהקשרים בידוריים, לאורן חזן יש מעכשיו פרטנריות.

"ערב טוב עם גיא פינס": ראשון-חמישי ב-18:50, קשת, ערוץ 12