היוזמה של אלקטרה מיזוג אוויר הצליחה להפוך אמש (שני) את האווירה בדרום תל אביב לקצת יותר קלילה. הם גייסו את נינט טייב ואמיר דדון כדי לשמח אנשים בתקופת משבר הקורונה ועל הדרך הפכו את זה לפרסומת במחשבה על ימים טובים יותר שעוד יגיעו. השניים התאחדו להופעה חיה מהמרפסת, בהשראת שירת המרפסות באיטליה. האנשים מסביב התחילו להרגיש שקורה משהו באחת הדירות בפלורנטין, עד שהשניים עלו להופיע, קצת מתרגשים.

"לא שטפתי את הידיים שלי פעם אחת מאז שהגענו", צחקה נינט. אבל הגישה הקלילה שלה מפסיקה כשמדובר בבתה אמיליה בת החמש. "אני משתדלת לשמור על רוגע ולא להיות חרדה", הודתה הזמרת, "אבל כל פעם שאמיליה נוגעת במשהו, אני כזה – 'אמיליה בואי לשטוף ידיים. אמרנו ששוטפים ידיים כל שתי דקות!'". 

נינט טייב ואמיר דדון בשירת מרפסות
"עושה מהלימון לימונדה". נינט טייב | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

ולמרות האווירה הקלילה, גם אמיר דדון ונינט נפגעו ממשבר הקורונה. לאמיר בוטלו יותר מ-30 הופעות, ולנינט חמש הופעות בישראל וסיבוב הופעות באנגליה. אבל מזל שאת הזמן הפנוי הם מנצלים ליצירה. "בוא נהיה אופטימיים, אולי ייצא מזה אלבום כפול או משולש", קיווה דדון. "בעוד תקופה יהיה בייבי בום ועוד מלא יצירות ואמנות של אנשים שהיו סגורים בין ארבע קירות".

"אהבתי את הרעיון של לעשות טייק אוף למרפסות באיטליה", אמרה נינט. "תשמע, אני אומרת אם יש לנו לימון – בוא נעשה לימונדה, נשים קצת סוכר. אבל שוב, יש משהו בתקופה הזו עם הילדים שזה מאוד מקרב". 

נינט הגיעה עם משפחתה כל הדרך מלוס אנג'לס לחתונה של אחותה הצעירה סופיה, שהייתה אמורה להתקיים ממש היום, אבל בוטלה בעקבות המשבר. "זה קשה, אתה מחכה ליום הזה, זה הדבר הכי מרגש, גדול ושמח", אמרה נינט. "אבל זה משהו שמכניס אותך להרבה שאלות ותהיות. היינו שם איתה והיא היום בסדר".

בשלב כלשהו התחילה התקהלות ספונטנית ברחוב למטה, ואז המשטרה הגיעה כדי לפזר את ההתקהלות. "אבל למה להרוס את המסיבה?", שאלה נינט. "אנחנו שומרים על החוקים והכל. אני ביקשתי מהם לשמור על שני מטרים מרחק". אז ההתקהלות פוזרה, אבל לפחות כולם חזרו הביתה עם חיוך.