מזה שנים שאנחנו הישראלים שומרים לעצמנו את הזכות להיות גאים בנטלי פורטמן, כסוג של נציגה שלנו בהוליווד, ומרגישים במידת מה שהישגיה הם הישגנו, משל הייתה אחת משלנו. אז נכון, גל גדות היא לא, אבל לפורטמן דרכון ישראלי, ועל אף שעזבה עם הוריה כשהייתה בסך הכל בת 4, מבקרת את חבריה בישראל באופן קבוע, למדה עברית באונ' העברית בירושלים, ואפילו ביימה בארץ בעברית את סרטה הראשון.

>> רוצים להישאר מעודכנים? כל הסקופים הכי חמים מחכים לכם בפייסבוק שלנו

אך ברגע שהודיעה פורטמן שהיא לא מתכוונת להגיע לקבל את פרס "בראשית", שניתן בכל שנה ליקיר העם היהודי, נקודות הזכות נשכחו במהרה. השחקנית טענה כי היא אינה מחרימה את ישראל אלא מתנגדת למדיניות הממשלה: "אני לא חלק מתנועת ה-BDS ולא תומכת בה. כמו ישראלים רבים ויהודים ברחבי העולם, אני יכולה להיות ביקורתית כלפי ההנהגה בישראל מבלי לרצות להחרים את האומה כולה". בתגובה, נציגי הליכוד ובראשם אורן חזן, יצאו במתקפה חריפה על השחקנית, ואף קראו לשלול את אזרחותה.

חשוב לציין שהשחקנית גם ויתרה על 2 מיליון הדולר שמגיעים ביחד עם הפרס, ויתור שאת דנה אינטרנשיונל למשל - פחות הרשים. אינטרנשיונל, שהשתתפה במופע "הפסקול של המדינה",  ניצלה את ההזדמנות כדי להעביר מסר נוקב לפורטמן: "אני יודעת שיש לך עשרות אם לא מאות מיליוני דולרים אז את מרשה לעצמך לוותר על שני מיליון. בסדר, רק כשלא יהיה לך כסף את תבואי לארץ על ארבע". גם אייל גולן, שהשתתף במופע שנעל את חגיגות ה-70, לא חסך מפורטמן: "שתישאר איפה שהיא, שלא תבוא, הארץ שלנו מסתדרת טוב מאוד בלי נטלי פורטמן". היחידה שהגיבה בצורה מפויסת יותר לידיעה על סירובה של פורטמן הייתה מירי מסיקה. "זה הדעות שלה. היא לא צריכה את הכסף, זה ברור. אני מעריכה אנשים, אגב, מכל הצדדים, שיש להם עקרונות והם עומדים מאחוריהם".

 "ערב טוב עם גיא פינס": ראשון עד חמישי ב-18:55 בקשת, ערוץ 12