ההרכב "הטארי", נציגי איסלנד לאירוויזיון 2019, הצליחו לעורר סערה עוד לפני שנחתו בארץ כשקראו להחרים את האירוויזיון בתל אביב ואף איימו לשתול מחאה פרו-פלסטנית על הבמה. הם אמנם נמנעו מכך ברגע האמת (וגם זה רק לאחר שנציגי ה-EBU, איגוד השידור האירופאי הזהירו אותם מלעשות זאת), אבל בשלב הניקוד, שלפו חברי ההרכב צעיפים עם דגל פלסטין ובכך עוררו סערה עולמית.

מאבטחים שהוזעקו למקום החרימו את הדגלים מידיהם של חברי ההרכב, שתיעדו את הסיטואציה בחשבון האינסטגרם שלהם. כעת, נראה שהישראלים לא ממהרים לסלוח להם על הפרובוקציה. בפוסט שפורסם בקבוצת פייסבוק סודית של דיילי קרקע של אל על, כתבה דיילת: "כך יעשה למשלחת האיסלנדית". בצילום המסך שצירפה לפוסט, ניתן לרכב שחברי "האטרי" שובצו למקומות שנחשבים לגרועים ביותר בטיסה ללונדון - בסוף המטוס, בספסלים נפרדים, במושב האמצעי וליד השירותים.

הטארי (צילום: מעמוד היוטיוב Iceland Music News)
חברי ההרכב מניפים צעיפים ועליהם דגלי פלסטין בשלב הניקוד | צילום: מעמוד היוטיוב Iceland Music News

חבר אחר בקבוצה פרסם את הפוסט ותייג את חברי ההרכב, ששיתפו גם הם את הדברים והוסיפו כי מדובר ב"מעשה ילדותי". בחברה מצדם, מכחישים שאירוע כזה קרה. "חברת אל על מכבדת את כל נוסעיה ללא קשר לדעותיהם הפוליטיות. הטענות כפי שהוצגו אינן נכונות ואין להן כל אחיזה במציאות", הגיבו.