סיפור סינדרלה לא קורה כל יום, אבל כשהוא קורה – הוא מגיע בענק. שלומי יפרח, השחקן האנונימי שבין לילה פרץ בתפקיד הראשון שלו, מגלם בדרמת המתח "השוטרים" (הערב אחרי החדשות, קשת 12) את מאור עזרא, ראש ארגון הפשע בנהריה. במציאות, הוא שונה לגמרי מהדמות. יפרח עובד במפעל בבאר טוביה, ולמרות שהפרגון מגיע מכל הכיוונים – ההבדלים בין שתי העבודות ניכרים. "הלב נמצא שם, בבמה", הודה יפרח. "הדיסוננס קשה, כשאתה נכנס לעבודה בפנים, מחליף בגדים ושם נעליים, אין את שלומי השחקן, אתה נכנס עכשיו למוד של עובד. המעבר הזה מסט צילומים לפה – אין פה שום דבר שמזכיר כוכבות לרגע. היו הרבה שבירות מזה". 

שלומי יפרח בתפקיד מאור עזרא (צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12)
בתפקיד מאור עזרא. שלומי יפרח | צילום: מתוך: "השוטרים", קשת 12

אבל הוא לא ממהר לעזוב את העבודה במפעל, כי בתעשייה – אין לדעת מה יוליד יום. "זאת הפרנסה, אתה לא יכול לעזוב", אמר יפרח, "קיבלתי תפקיד, הכל טוב ויפה, אבל יום אחד זה ייגמר ולא בטוח שמיד ייכנס תפקיד אחר. משהו צריך להכניס כסף הביתה". יפרח מתגורר בדירת חדר וחצי של עמיגור, עם אמו ואחיו הצעיר אביחי בן ה-14, שצעיר ממנו בעשור. "לא תמיד היה לי חדר משלי, רק לפני שלוש שנים קיבלתי את החדר", סיפר יפרח. "הבית הוא לא שלנו, יש את החלום לקנות את הבית - אז זו עוד מטרה בחיים ואנחנו נשיג אותה. נקנה את הבית, נעביר אותם לבית יותר גדול וניתן להם את המקום שמגיע להם. פיצוי נפשי-חומרי על כל מה שלא היה להם עד היום".

הוריו התגרשו כשהיה בבית הספר היסודי, הקשר עם אביו נותק לחלוטין עד לאחרונה – ובכל שנותיו הם היו משפחה של שלושה, מה שהפך את יפרח לאחראי בבית: "אני הייתי האבא, מגיל קטן הייתי מחליף חיתולים, מוציא את הילד מהגן. אני קורא לו 'ילד' ולא אביחי. זה ילד שלי לכל דבר. בגיל 11 קיבלתי ילד, אתה כבר לא נער – אתה אבא לכל דבר". 

שלומי יפרח בתפקיד מאור עזרא (צילום: מתוך: "השוטרים")
לגמרי שונה מהתפקיד. שלומי יפרח | צילום: מתוך: "השוטרים"

עם קצת פחות נחישות ומזל, הוא אולי היה מוצא את עצמו בכיוון של הדמות אותה הוא משחק, אבל רגע לפני שהוא עף מבית הספר לפנימייה, הוא התעשת, ובתמיכת אמו – לקח שיעורי משחק בתל אביב. "ידעתי שיום אחד יבוא ואני אקבל תפקיד של איזה עבריין או ראש משפחת פשע", אמר יפרח, "אין לי פרצוף של מנתח מוח – זה מה שיש". אז הוא השיג סוכנת, המשיך לשלוח אודישנים במקביל לעבודה במפעל – ואז הגיעה ההודעה על התפקיד המיוחל, שתועדה ע"י בת זוגו טליה דנינו, לה מתכנן להינשא ביוני הקרוב. "יש לי שולחן שמור לשוטרים", צחק שלומי.