שגרת החיים הבעייתית בימים האחרונים בעקבות המצב הביטחוני, לא פסחה גם על שופטי הכוכב הבא לאירוויזיון 2020. אבל ההצגה חייבת להימשך, וכל צוות השופטים הגיע אל נווה אילן ליום צילומים, מלבד סטטיק שאושפז ביום ראשון האחרון לאחר שחש ברע.

"אין תכנית, והאמת שאני חושב שזה לטובה", הודה תבורי בפני כתב ערב טוב עם גיא פינס. "סטטיק לא כאן, ואני מאמין שהכל מלמעלה". האופטימיות של חצי מהצמד השאירה אותו רגוע גם בזמן האזעקות, אבל עדיין רצה לוודא שהכל בסדר עם בנו, ואפילו עם האקסית. "סימסתי לאורטל ושאלתי אותה אם הכל בסדר עם תו ואיתה. הם היו בממ"ד".

שופטי הכוכב הבא לאירוויזיון מתרגלים מצב חירום
פלס: "שכבתי עם הידיים על הראש, רגע מאוד משפיל" | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת


לעומת העירנות של תבורי, השופטת שירי מימון לא ידעה מה מתרחש עד שלא הגיעה אל האולפן, וכמעט נשלחה חזרה הביתה. "הייתי הכי מנותקת בעולם, כשהגענו פתחתי את הטלפון וראיתי שאח שלי כתב 'ירו עלינו', לא הבנתי מי ירה". אבל היא לא לבד, גם את השופט החדש איתי לוי הפתיעו עם ההודעה שהוא יכול להמשיך לישון עוד שעתיים: "לא הבנתי למה, והסבירו לי שיש בלגן עם המצב הביטחוני. זה ממש מבאס, למה עושים את זה?".

בניגוד אליהם, נראה כי דווקא קרן פלס מתורגלת מעונה אחרת לנסיעה בקו האש. "יצאתי מהמונית כשהייתה אזעקה ושכבתי על הבטן עם הידיים על הראש, רגע מאוד משפיל", שיתפה הזמרת. "יש לי דה ז'ה וו מהמקרה הזה היום. אבל מה אפשר לעשות? אני חיה בישראל, כל מדינה והבעיות שלה. יש מדינות שיש להן רעידות אדמה, עוני, מחלות. זה מה שאנחנו קיבלנו, מה נעשה?". אבל לפחות יש לה פתרון אם תישמע אזעקה: "כולם יכולים לשכב תחתיי".


בניגוד לדאגה של כולם, יש אחד שכרגיל לוקח הכל בנונשלנטיות. "אני ישן עם אטמים והעירו אותי", סיפר אסף אמדורסקי, "הם ניערו אותי וצעקו 'אזעקה, אזעקה', אבל אני שמעתי 'הדתה, הדתה'. אז לא הייתה היום הדתה?". מבחינתו שתיהן תקפות ומגיעות יחד, האחת לא מסוכנת יותר מהשנייה. ובאותה הרוח הוא הסביר כי לא אכפת לו מהאזעקות ומה שמסביבן, "עוד במלחמת המפרץ נהניתי בתל אביב. כולם רצו לאילת, לירושלים עם מסיכות אב"כ ואני הרגשתי שהעיר כולה שלי".

אז את אמדורסקי לא הצלחנו לשכנע לישון הלילה בלי אטמים, אבל אנחנו מקווים שיזכור להוריד אותם עד לתחילת האודישנים של הכוכב הבא לאירוויזיון 2020, שמתחילים בקרוב בקשת 12. ודרך אגב, עד עכשיו לא ברור מי מהשופטים יודע להוביל את כולם אל המרחב המוגן בזמן אזעקה.