פרשת שי אביטל, הסעירה את המדינה ואת תעשיית הבידור, כשחיים אתגר חשף גל של תלונות על הטרדות מיניות ואונס לכאורה נגד סוכן הדוגמניות. ביום ראשון האחרון, בבכורה של הסדרה "להיות איתה" התייצבו המיוצגות המובילות של אביטל עד לא מזמן, קורל סימנוביץ' ובר זומר לתגובה ראשונה מול המצלמות מאז שנחשפו התלונות נגד הסוכן שלהן.

"הרגשתי שהיו פה שני אנשים, אחד שאני מכירה ועוד אדם אפל שאף פעם לא פגשתי", אומרת סימנוביץ' ומוסיפה, "אני מקווה שהצדק יעשה את שלו, בעולם הזה צריך להיות מאוד זהירים". גם בר זומר טוענת כי הדברים לא היו ידועים לה לפני כן: "אני אישית מעולם לא נחשפתי לדבר הזה ולי אישית זה מעולם לא קרה, אז מאוד הופתעתי". 

סימנוביץ', סיפרה כי לאחר פיצוץ הפרשה היא ישר ידעה מה הצד שהיא לוקחת בנושא: "ברגע שידעתי על הסיפורים האלה, הוא (אביטל) ישר ידע שאני מנתקת איתו כל התקשורת והפסקנו לעבוד יחד. אני לא רואה סיטואציה שאני יכולה להיות חברה של מישהו שיש עליו סיפורים כאלו". על ההאשמה שמיוחסת אליהן לפיה המיוצגות של אביטל ידעו כל הזמן על המתרחש, זומר הגיבה: "להעביר את השיח אלינו זה לא משהו שצריך לקרות. יש מישהו אחד שצריך להפנות אליו את כל הדבר הזה וזה בטח לא אנחנו". 

בר זומר על פרשת שי אביטל  (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"אני אישית מעולם לא נחשפתי לדבר הזה" | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

כזכור, לפני פרסום התחקיר ב"חשיפה", אביטל טס להונגריה ומאז הוא שוהה שם עד לימים אלו. על פי הדיווחים הוא לא מתכוון לחזור לארץ ומשטרת ישראל תצטרך להפעיל אמצעים מיוחדים להביא אותו לדין. עורך דינו ששי גז טוען כעת כי אביטל צפוי להגיע לארץ בקרוב כדי להיחקר על 26 התלונות השונות שהוגשו נגדו - בהן גם תלונות על אונס.

רק המיוצגת הבולטת מכולם של אביטל - נטע אלחימיסטר, עוד לא השיבה לשאלות בנושא, אבל לנו נודע שחברת קוסמטיקה גדולה החליטה לאחרונה להקפיא חוזה של מיליונים עם אלחימיסטר לייצור מוצרי איפור משותפים, עד תום ההליכים המשפטיים נגד אביטל. זאת כי החברה לא רוצה לתת יד לפרנסתו בכך שימשיך גם כעת לגבות אחוזים מהעסקה שנחתמה טרם פרסום הפרשה.