אחרי שני ערבי גמר מטורפים, זה הזמן לנגב את טיפות הזיעה האחרונות מהמסלול בנמל חיפה כי הרגע המיוחל מגיע במוצאי שבת הקרובה (אחרי החדשות, בערוץ 12) - הגמר הגדול והאחרון של "נינג'ה ישראל 2021". כדי לזכות בתואר הנינג'ה הישראלי הראשון, 12 הפיינליסטים יצטרכו לעלות על המסלול, לעבור בדרך שבעה מכשולים קשים ולטפס בסוף על הר המידוריאמה שמתנשא לגובה של 23 מטרים.

רגע לפני שהם עולים למסלול בפעם האחרונה בעונה הזו, ציפינו לראות אותם לחוצים, אבל מסתבר שכל אחד מוצא את דרכו להעביר את הזמן עד שיגיע תורו - חלקם מנגנים בגיטרה ואת חלקם אפשר למצוא עושים מתיחות. מעונה לעונה נבנים שני מחנות מאחורי הקלעים - המטפסים, כמו יובל שמלא ואלכס חזנוב, ואנשי הכושר והשרירים כמו גיל מרנץ.

"יש לנו מלחמה עם גיל", סיפר שמלא, "אנחנו צריכים להוכיח לו שמי שראוי לקחת את התוכנית הזאת אלה המטפסים, אז באנו לפה עם קבוצה מאוד חזקה של אנשים". מרנץ לעומת זאת זיהה מזמן את פוטנציאל הנינג'ה ופיתח תוכנית אימונים משלו. הוא לא מסתיר שהפעם ישמח לעבור גם את הר המידוריאמה בדרך לניצחון, מה שאף ישראלי עוד לא צלח בתוכנית הזו.

"אם אנצח - נראה לי שאבכה באמת", הודה מרנץ, "אבל אני לא חושב על זה, אני מאמין שאני באמת יכול. כל היופי בגמר הזה, זה שהפעם כל מסלול שאתה מסיים - זהו סיימת, עלית שלב, וזה לא קשור לזמן שמישהו עשה יותר טוב או מישהו הגיע רחוק יותר. סיימת - אתה שם".