התפתחות נוספת בפרשה החדשה בה מעורב אייל גולן. הבוקר שלח הזמר מכתב התראה לפני תביעה על הוצאת דיבה, לשון הרע ופגיעה בשמו הטוב, שגורמת לו נזקים של מאות אלפי שקלים לטענתו. הנתבע המיועד הוא ערן ורד וייס, שהקים לפני חמש שנים את קבוצת "באים לבנקים", העוסקת במחאה דרך הטרדת בעלי הבנקים הגדולים בישראל ובני משפחותיהם. הקבוצה מנהלת קרבות בבתי משפט כנגד עוולות ציבוריות, בעיקר בתחום ההוצאה לפועל.

"באים לבנקים" לא חוששים להטיח האשמות כבדות במטרות שלהם, בעוד הם מצלמים אותם ומפיצים את הסרטונים ברשת. ברשימת הקורבנות שלהם אפשר למצוא את שרי אריסון, רקפת רוסק עמינח, שרת התרבות מירי רגב ועכשיו גם אייל גולן.

האירוע כולו החל במסעדת "טוטו" היוקרתית בתל אביב בשבוע שעבר, שם נתקל ערן ורד באייל גולן. הוא שלף את הטלפון שלו והתחיל לצלם את גולן, כשבמקביל הוא מספר לזמר מה הוא בדיוק חושב עליו. "שאלתי אותו איך הקטינות? מה שלום אבא שלך הזנאי?" סיפר ורד בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק "המקום הכי חם בגיהנום", "יש לך בעיה? כנס לרכב, תיסע. במקום זה הוא התנהג כמו אהבל שלא מסוגל לשלוט על העצבים שלו, כי הוא לא רגיל לשמוע את אמת בפרצוף. בום. נדלק".

אייל גולן מאיים לתבוע את ערן ורד וייס  (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12)
כל הפרטים על הפרשה שאולי פספסתם | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12

לטענתו של ורד גולן והנהג שלו תקפו אותו, הפילו אותו לרצפה, לקחו את הטלפון שלו ומחקו את הסרטון. בנוסף, הם בדקו למי הספיק ורד לשלוח את הסרטון בוואטסאפ, מחקו ודרשו בהודעות שלא להפיץ את הסרטון הלאה. לאחר האירוע העלה ורד פוסט לעמוד הפייסבוק שלו בו הוא מספר על המפגש: "היום תקף אותי באלימות פדופיל (שיש הקוראים לו גם זמר) שאביו זנאי ושדד ממני את הטל' (חטף אותו, נכנס לרכב וברח, שודד). ברוך ה' האזור מרושת במצלמות אבטחה. עכשיו בדרכי משטרה לצורך התלונה הרשמית. אחרי זה נתחיל בפעולות הלא רשמיות. ברוך הבא למועדון ה OCD שלי, חלאה".

בעקבות הגשת התלונה נקרא הנהג של אייל לחקירה באזהרה בתחנת המשטרה, ולאחריה פרסם ורד פוסט נוסף בו הוא "מחפש היכן ברחובות מתגורר בועל הקטינות שאביו זנאי". זה כבר היה יותר מדי עבור גולן, שפנה לעורך הדין שלו, שי אליאס, ושלח דרכו מכתב התראה לפני תביעה לורד. במכתב נדרש ורד להתנצלות תוך 24 שעות, הסרת הפוסטים והצעה לפיצוי של גולן. המשטרה מנהלת חקירה סביב פרטי האירוע, ורד נקרא לחקירה גם הוא ועל פי צילומי מצלמות האבטחה נראה שגולן לא לקח בפעולה הפיזית, ועל כן הוא אינו חשוד.  

 

"ברוך השם, יש לי 5 עורכי דין שמתמחים בתביעות השתקה", אמר ורד בשיחה שקיים היום על הפרשה עם מערכת "ערב טוב", "הוא שלח לי מכתב התראה, אבל אני לא יודע על מה הוא מדבר, השם אייל גולן לא מוזכר בסטטוסים האלה. המעורבים כרגע זה הנהג שלו ובשבוע הקרוב הולכות להיות פעולות אזרחיות כנגד שניהם. זה אומר שהמודל של לבוא לאנשים הביתה ולעסקים שלהם הולך להתממש נגד האנשים האלה. נחלק פליירים ונתריע את הציבור מפני אנשים מסוכנים. אני מתכוון להגיש קובלנה פלילית פרטית, תביעה אזרחית תהיה מאוחר יותר, אני עוד שוקל את צעדי".

ערן ורד וייס מסר בתגובה:
"אייל גולן ונהגו תקפו אותי באלימות וגנבו את מכשיר הטלפון שלי רק בעקבות דברים שאמרתי לגולן. ביצעו עבירות תקיפה, גניבה, השמדת ראיות, הפרת פרטיות והם יתנו על כך את הדין".

מליאם הפקות ומנהליו של גולן נמסר בתגובה:
"אין נגד אייל גולן תלונה במשטרה והוא בוחן את צעדיו המשפטיים כנגד הפעיל החברתי. אנו דוחים בשאט נפש את התנהגותו הנלוזה".

"ערב טוב" עם גיא פינס, א'-ה' ב-18:50, קשת 12