התמונות מהלוויה ההמונית הבוקר (ראשון) בירושלים, הצליחו לעצבן לא מעט אנשים שהתקוממו נגד המראות הקשים של הפרת ההנחיות בזמן הסגר. התמונות האלה לא דילגו על כוכבי הביצה המקומית, שיצאו גם הם, נגד אלפי האנשים שהגיעו היום לירושלים, ונגד היעדר האכיפה של משטרת ישראל שלא נראתה במקום.

אלפי הנוכחים הגיעו להלווייתו של הרב משולם הלוי סולובייצ'יק, והתעלמו מהנחיות הקורונה - לא שמרו על ריחוק חברתי והצטופפו כשרבים מהם גם בלי מסכות כלל, וכל זה בירושלים, שמוגדרת כעיר אדומה עם שיעור של 17% בדיקות חיוביות, ויותר מ-12 אלף חולים. 

הלוויה המונית של הרב סולובייצ'יק בירושלים
אלפים בהלווית הרב סולובייצ'יק

אייל ברקוביץ' שיתף את התמונות בסטורי שלו וכתב: "יש ימים שאני מתבייש שאני חי פה". בנוסף אליו, הכוכב הישראלי-בינלאומי, ליאור רז, שיתף: "יש לאמא של חבר טוב שלי הלוויה היום בירושלים, ואני לא יכול ללכת בגלל הגבלות", כתב רז. החבר הטוב שרז רצה לנחם הוא אבי יששכרוף, שותפו ליצירת פאודה.

גם הקומיקאית מיה דגן לא נשארה אדישה וכתבה: "מסתכלת על התמונות האלה ואני פשוט מתמלאת כעס מטורף, זאת פשוט הפקרות, רשלנות פושעת. הילדים שלנו בבית, אנחנו בבית לא עובדים כבר שנה. שואלת את עצמי - מה צריך לקרות עכשיו? התשובה שלי היא, שלנו, האנשים הצייתניים, יש עדיין מצפון ואחריות. אני מעדיפה להיות בצד הזה שאכפת לו, כי לנו עדיין יש אלוהים - להם כבר אין". 

ניקול ראידמן העלתה סטורי זועם בעקבות התמונות מירושלים, בו ציינה שהיא הולכת להתנדב במשטרה. כשפנינו אליה, ניקול הציפה את תחושת אכזבה העמוקה שלה, ממה שקורה במדינה ואמרה: "אני לא מאמינה לתמונות שאנחנו רואים. אנשים ששמים פס על הנחיות משרד הבריאות, שמרשים לעצמם בסגר שלישי, כשהתחלואה כ"כ גבוהה, לצאת לרחובות ללכת ללוויה ולהתקהל. מה אתם חושבים? איפה הסולידריות החברתית שלכם? איפה האחריות האישית שלכם? תגידו לי אתם בסדר? תסתכלו מה קורה בבתי חולים, כמה חולים קשה, כמה מתים. המדינה קורסת, הכלכלה קורסת ואתם מרשים לעצמכם להתנהג ככה? תתביישו לכם". 

סטורי ניקול ראידמן (צילום: מתוך האינסטגרם של ניקול ראידמן)
צילום: מתוך האינסטגרם של ניקול ראידמן