עדן חסון הוא אחד מהזמרים המצליחים ביותר בדור החדש של המוזיקה הישראלית, אבל ההצלחה המהירה שלו, שקרתה לפני כשלוש שנים, פותחת כעת פצעים מהעבר. אמש הוא הוציא שיר חדש שבעקבותיו סיפר הערב (רביעי) למערכת "ערב טוב עם גיא פינס" על הבריונות והשיימינג שעבר בילדות ועל החרדות שהביאה ההצלחה המהירה והביאו לשיתוק נפשי ופיזי.

חסון חשף שההצלחה שחווה הייתה לא קלה עבור ילד שחווה שיימינג בילדות. "למרות שעשיתי הופעה בהיכל מנורה ומכרתי אלפי כרטיסים, מסתתר פה ילד שעבר בבית הספר רגעים לא הכי נעימים - בריונות ואלימות", הודה הזמר המצליח, "הייתי מפחד לעלות להסעה, קראו לי מוזר וכשהייתי עולה היו מחלקים לי סטירות וכשהייתי יורד היו יורקים מהחלון. זה הגיע למצב שחיכיתי שההסעה תסע והייתי נוסע בטרמפים בתור ילד בכיתה ח'".

חסון, שהרגיש שמתעללים בו בגלל המראה החיצוני שלו, הצמיח שריון והחליט לשנות את עצמו. "אני רואה ילד שגדל בפרדס חנה במשפחה עם שבעה ילדים ושעשה הכל והפך את הרצון שלו להצליח לאוויר לנשימה. אם לא הייתי מצליח ומוכיח שאני שווה משהו - לא יודע איפה הייתי היום".

הזמר עדן חסון חושף את השיימינג בילדות (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12)
ההצלחה המהירה הציפה את השדים מהעבר | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12

השיר החדש נקרא "גדל לי קצת זקן" - הזקן שהוא גידל כדי לכסות על צלקות מטאפוריות שהפצעים שהם מסתירות - לא פחות כואבים. "שכשגדל לי הזקן, הוא יצר איזשהו שינוי במראה. אני בלי הזקן שלי לא שווה כלום".

אבל זה לא נגמר שם, כשחוסר הביטחון פגש את ההצלחה של חסון לפני כשלוש שנים - נולדה חרדה שרדפה אותו גם כשהוא עמד ושר מול אלפי מעריצים. "לא האמנתי בעצמי, לא חשבתי שאני מספיק טוב", הודה. "חרדות זה מד. יש לנו מד של חרדות כש-100 אחוז זה המקסימום וכבר מסוכן, על הבמה באותן תקופות זה נע בין 50 ל-70 אחוז כל הזמן. פחדתי שאני לא מחזיק את הדמות כמו שצריך, לא נראה טוב ולא שר מספיק טוב".

 

בזמן שחסון הופיע ללא הפסקה על הבמות בישראל הוא נאלץ להתמודד עם וירוס שהשפיע מאוד על המערכת החיסונית שלו ופגעה בה, ובגלל העומס לא היה לו זמן לטפל בזה. "זו הייתה תקופה נוראית שמלווה בחרדות", מספר הזמר המצליח, "החרדות התבטאו בהיחלשות של המערכת החיסונית של הגוף. באותה תקופה נדבקתי כנראה בווירוס שהגוף היה חלש מכדי להגן על עצמו, וזה התפתח לדלקת בקרום המוח שיצרה לי בעיה עיצבית ופגעה לי בצד שמאל".

חסון, שהסתיר את המצב שלו מכולם, נעזר בשנה האחרונה בטיפולי פיזותרפיה וגם בטיפול פסיכולוגי. "אני חושב שכל בן אדם צריך פסיכולוג או מישהו שינחה אותם. מישהו כזה שהוא טיפה יותר חכם ממך".

היום המצב הוא לגמרי אחרת כשהוא נעזר בטיפולי פיזותרפיה ובייעוץ פסיכולוגי, מה שהיא אותו לחשוף את עצמו בשיר החדש. "היום, מי שמתראיין במצלמה ומי ששוכן בקרבי זה אותו אדם לחלוטין", הודה, "יש פה ושם נפילות ומי שיגיד שלא הוא שקרן. אני שמח על כל דבר שקרה לי בחיים ולא מתחרט על כלום".