"מתי אתה החלטת לצאת? תגיד, זה לא אתה שהיה אז עם נינט?", זו לא רק שורה מהשיר החדש של רן דנקר, אלה גם שאלות שהזמר עדיין נשאל ברחוב, גם 15 שנים אחרי שהוא ונינט טייב נפרדו. מאז היא הספיקה להתחתן ולהביא ילדה, והוא יצא מהארון והתחתן מתחת לרדאר עם בן זוגו בשנים האחרונות, איתי וייזר.

הוא לא ביקש את האישור של נינט להשתמש בשמה בשיר ואפילו לא אמר לה, אבל דנקר מצידו בטוח שהיא תקבל את זה יפה: "אני מקווה ובטוח שהיא תצחק מזה". היום גם הוא צוחק על זה, אבל אז, כשעוד היה בן הזוג של נינט, הסתובבו שמועות, שהוא בכלל הומו והיא לסבית. "כבר ראיתי את זה וזה הביך אותי", אמר דנקר על אותו ראיון משנת 2004. "אבל חשוב להגיד שזה לא קשור לשום דבר שהיה במערכת היחסים שלנו, שהיא הייתה מדהימה ותשוקתית והכל היה מהמם. הייתה שם גם את הידיעה הזאת שיש לי משהו שקשה לי להשלים איתו בעצמי. והנה, אני פה".

השנים עברו להן, והוא אפילו הספיק לדבר על הכל עם נינט ולהשלים עם מה שהיה, אבל במשך תקופה ארוכה הוא היה עסוק בלהסתיר דברים מהעולם – דברים שהוא עכשיו מרגיש בנוח לחשוף בשיר שלו – "בית משוגעים". אולי זה בגלל הזמן שעבר או אולי זה בגלל החתונה המפתיעה שלו עם בן הזוג לפני כחודשיים, אבל דנקר מפסיק להסתיר ומתחיל לחשוף יותר על חייו הפרטיים, בדגש על החתונה הסודית. "היינו בבית עם הבנות של איתי, הוצאנו טבעות, הוא אמר כמה מילים, אני אמרתי כמה מילים. אפילו לא התלבשנו במיוחד, היינו כזה עם תחתונים, ובוקסר", צחק רן, "אבל היה בזה משהו באמת מרגש". 

רן דנקר מפסיק להסתתר וחושף הכל (צילום: מתוך הקליפ "בית משוגעים", בימוי: עומר טובי)
"אנחנו ב-2021 ואנחנו עדיין מתעסקים במי היה עם מי במיטה". רן דנקר | צילום: מתוך הקליפ "בית משוגעים", בימוי: עומר טובי

בכלל, נראה שמאז היציאה מהארון דנקר לוקח את עצמו פחות ברצינות והופך לנגיש יותר – גם באינסטגרם וגם בראיונות, בהם כבר אין לו בעיה לדבר על עצמו: "נראה לי שזו קלישאת הקלישאות, אבל כשאתה מרגיש יותר טוב בפנים, אתה מרגיש יותר טוב בחוץ", אמר דנקר, ונזכר בריאיון ישן עם לירון שמם, בו עדיין היה בארון. 

"הריאיון שלנו היה ריאיון קריטי בקריירה שלי", סיפר דנקר, "נפגשנו תקופה לא ארוכה אחרי שאני ואיתי התחלנו להיות יחד, ולא הייתי בשל לדבר על זה. אני זוכר שזה היה מין קוד כזה שלנו, שברור שאת ידעת ולא דיברנו על זה. זה הדיר שינה מעיניי בכמה סיטואציות שידעתי שאני צריך להתראיין, ועם כל הקוליות והאהבה, ואני חייב להגיד שכיבדו את זה מהצד השני, רציתי להפסיק עם זה. לא שווה לחיות ככה".

היום הוא כבר לא מפחד לדבר ולשתף, ובשיר החדש שלו "בית משוגעים", אותו יצר עם שניים מהמפיקים הכי חמים של הרגע – ג'ורדי ורון ביטון, הוא חושף עוד ועוד ממה שעובר עליו עד היום. "זו הייתה סוג של פגישה עיוורת של שלושתינו, ישבנו באולפן ואמרו 'יאללה מה בא לך לעשות?'", סיפר רן על תהליך יצירת השיר, "ואמרתי, 'לא יודע, שכל אחד יציף מה שהוא מרגיש לגבי המפגש הזה'. אני חושב שרון שאל אותי, 'תגיד, מה שואלים אותך ברחוב?', והמשפט הראשון באמת היה 'מי אתה ומה אתה אוהב'. ואתה אומר באיזשהו שלב, מסכן, אנחנו ב-2021 ואנחנו עדיין מתעסקים במי היה עם מי במיטה. בואו נתקדם".