בחנוכה האחרון עלו מגוון רחב מהרגיל של הצגות ילדים ומחזות זמר מהם הילדים יצאו מרוצים, אך יש כאלה שפחות. כוכבי המחזמר "אלאדין" וביניהם עדי הימלבלוי, מייקל לואיס, חובי סטאר, אסף הרץ וטוביה צפיר עבדו מסביב לשעון, ובילו את רוב זמנם בחזרות ו- 50 הצגות. העבודה הקשה הייתה אמורה להכניס לכיסם עשרות ומאות אלפי שקלים, כל אחד על פי החוזה שלו. לא הכל קרה כמתוכנן כשמפיק המחזמר הצעיר, אלעד מגן בן ה- 22 נקלע לקשיים. כבר 4 שנים מגן מעלה מופעים מוצלחים בחנוכה אך השנה השיטה כשלה, כנראה בגלל היצף אירועים ועלויות שהתייקרו. לפי מקורות, ההפקה הפסידה כשניים וחצי מיליון שקלים.

לדבריו של טוביה צפיר, ההפקה חייבת לו כ- 250 אלף שקלים: "בחנוכה עבדתי קשה מאוד בהצגה, חתמנו על חוזים והמפיקים לא כיבדו את ההתחייבויות שלהם" הוא מספר, "היו לי כל מיני אירועים בריאותיים בענייני לב, התחננתי לפניהם, אמרתי להם שאני מוכן להוריד בהסכם השכר ושיורידו הצגות אם הן לא מלאות, אבל הם לא הורידו". כל השחקנים אישרו שלא קיבלו את שכרם, והם מתכננים להגיש תביעה משותפת נגד המפיק בשבוע הבא.

אלאדין (צילום: יחסי ציבור)
שחקני המחזמר תובעים את ההפקה | צילום: יחסי ציבור

השחקן אסף הרץ לא חסך במילים כנגד מפיקי המופע: "מדובר בצמד נוכלים אמיתיים, עשו עלינו הונאה. הם הראו שיש להם מלא כסף ולא אכפת להם גם להפסיד רק כדי לצאת הפקה טובה, זו ממש בעיטה חזקה בבטן". גם מעצבת התלבושות של ההפקה מצטרפת לתלונות, ומספרת שעדיין מחכה לתשלום של לא פחות מ-65 אלף שקלים שטרם קיבלה ממפיק המופע: "הוא שקרן, רמאי ולא עונה לטלפונים. אני אלך למשפט ולא אוותר להם". 

>> רוצים להישאר מעודכנים? כל הסקופים הכי חמים מחכים לכם בפייסבוק שלנו

המפיק אלעד יוסף דוחה את ההאשמות ומודה שתכניותיו כשלו, אך הוא מתכנן להישאר בתחום. "אנחנו מנסים להגיע איתם לפשרות ולראות איך אנחנו משלמים להם על הצד הטוב ביותר ובהקדם האפשרי. אנחנו לא רוצים להיות חייבים לאף אחד". הוא הגיב להאשמות מצד משתתפי המופע והבטיח להסדיר את החוב, "השוק של חנוכה הוא שוק רווי ועמוס, הפסדנו המון כסף. אין לנו אפשרות לשלם כרגע במכה ורצינו להגיע להסדר. אנחנו לא מתכוונים לברוח, לא מתכוונים חלילה לא לשלם, אנחנו רוצים שכולם יקבלו את הכסף שלהם עד השקל האחרון".

מפיק המופע אלעד יוסף ביקש להוסיף: "חברת המגן הפקות קיימת למעלה מארבע שנים והפיקה הצגות רבות ותמיד שילמה בזמן. החברה נמצאת בשיחות מול כל השחקנים לסגירת הסדרי תשלום ותשלם הכל עד השקל האחרון. חברת ההגברה קיבלה כבר יותר ממחצית הסכום, ואתמול קיבלו שיק של יתרת החוב. המלבישה קיבלה מחצית מהסכום והשאר בשיקים לפני שלושה ימים, לבקשתה מחר תקבל את היתרה במזומן. טוביה צפיר קיבל שישים אלף שקלים ומנסים להגיע איתו להסדר בכדי לשלם את הסכום במלואו".

"ערב טוב עם גיא פינס": ראשון עד חמישי ב-18:55 בקשת, ערוץ 12