בשנתיים שעברו מאז שזכתה באירוויזיון, נטע ברזילי מצאה את עצמה מופיעה כמעט בכל פינה על הגלובוס, אבל בימים אלה ובעקבות מגפת הקורונה, הכל נחתך. דווקא עכשיו, נטע מוצאת את עצמה שוברת שיא אישי עם חמש הופעות ביום.

"זאת התרגשות משוגעת וזמן היסטורי. זה מטורף להגיד שחיית בתקופה הזו", אומרת נטע על מגפת הקורונה. על ההחלטה להצטרף לצאת לסבב הופעות על משאית אמרה: "אני לוקחת מה שנותנים לי, הגרון שלי כבר התייבש. אני יושבת בבית, מרכיבה פאזלים ומכינה עוגות גבינה לא כל כך מוצלחות".

את המולת הסלפי ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, מחליפה בימים האלה תמונה מרחוק ונטע רואה בזה דווקא סימן לאהבה אמיתית. "יש את המולת הסלפי שכולם רוצים ממך איזושהי מזכרת. אני מאוד נהנית מזה, אבל איפשהו המרחק הזה פתאום נותן לי להרגיש 'היי, אתם באמת אוהבים אותי. אתם לא סתם רוצים איתי תמונה'".

במובן מסוים, הסבב הזה עם המשאית מזכיר לנטע את הימים שלה בצבא. "יש תחושה שאת עושה פה סבב מוצבים על המשאית. אני מרגישה שכל בית פה נלחם בנגיף, כולם נלחמים בדבר הזה, כולם סופגים מכות קשות. התפקיד שלי כאמנית מקבל משמעות הרבה יותר גדולה".

בימים אלה, הייתה אמורה להופיע בפסטיבל במקסיקו ובהמשך בספרד, הולנד וארה"ב. מבחינה כלכלית, משמעות הביטול היא אובדן הכנסות גדול. "אני לא מתייחסת לעצמי כרגע", אומרת נטע על המשמעות הפיננסית של אותם ביטולים. "אין פה מה להשוות בין אבא ל-4 ילדים שאין לו פתאום הכנסה ושהדאגה שלו היא 'עם מה נלך לסופר?'. אני כל הזמן חושבת על זה שאני עולה פה לבמה והם שרים על המרפסות רחוקים".

בכל מה שקשור לאירוויזיון, נטע הייתה אמורה להופיע בלא מעט אירועים הקשורים לתחרות השירה שמתקיימים לפני. בראיון, סיפרה כי ברגע שהודיעו על ביטול התחרות, דיברה עם מי שהייתה אמורה לייצג את ישראל השנה - עדן אלנה. "ישר התקשרתי אליה ואמרתי לה – 'אל תדאגי, את תייצגי, הם יעשו את זה ויהיה בסדר'. לשמחתי את האירוויזיון שלי אני כבר עשיתי".

ואיך היא מעבירה את הזמן הפנוי? נטע מבלה בדירה בתל אביב, אליה עברה לאחרונה עם בן זוגה, אילן בר אור, ובעיקר בבישולים. "הכנתי מלא עוגות ופשטידות בינוניות מאוד וגילית שאין לי את הכישרון במטבח. למזלי, יש לי גבר שיש לו לסת שמזכירה סוליית נעליים. הוא אוכל הכל ואומר לי שאני מדהימה".