ברנדון קורף, בן זוגה של יעל שלביה, נאלץ לעזוב את ישראל. אחרי שהגיע לישראל ופגש את שלביה בניגוד להנחיות, רשות האוכלוסין הורתה לתייר האמריקאי ברנדון קורף לעזוב את ישראל.

"רשות האוכלוסין וההגירה הודיעה היום (יום א׳) לתייר האמריקאי ברנדון קורף לעזוב מיידית את ישראל, לאחר שהפר את הוראת הבידוד.  ביום ה-18.3.2020 הוחלט כי במסגרת ההתמודדות עם מגיפת הקורונה לא תותר עוד כניסת זרים שמרכז חייהם אינו בישראל", נכתב בהודעה לתקשורת של רשות האוכלוסין.

"לפני כשבוע ימים, פנה התייר קורף לנציגות ישראל בארה״ב וביקש לקבל אישור כניסה לארץ, בטענה כי הוא מגיע לבקר את אחיו, המשרת כחייל בודד. לאור הנסיבות ולאחר שנבחנו כלל המסמכים, הוחלט לאשר את כניסתו באופן חריג ובכפוף להוראות הבידוד של משרד הבריאות".

"קורף נחת בישראל ביום שישי לפנות בוקר. בעקבות פרסומים שונים ולאחר שהנושא נבדק מולו, עולה כי הפר כבר עם כניסתו לארץ את הוראות הבידוד ונפגש עם בת זוגו הישראלית.  נבהיר כי קורף חתם על התחייבות לבידוד לפי הכללים וכי בתשאול המתבצע מובהר כי אין לבוא במגע עם אף אדם אחר. למרות זאת, פגש את בת זוגו ושהה עימה באותה דירה. לאור זאת, הורו אנשי רשות האוכלוסין לקורף לצאת מהארץ לאלתר".