במקום הראשון: הפרסומת של דלתא

אז כן אליאנה, לקבל את פרס קקטוס הזהב - אפשר בפיג'מה. אחרי שכבשה לא פעם את המקום הראשון בדירוג השבועי, הגיעה הפרסומת של דלתא ומשרד הפרסום אדלר חומסקי & ורשבסקי לראש הפסגה, בלי הרבה פירוטכניקה או תפאורה מושקעת. עם רעיון משעשע וליהוק נכון של כוכבת הילדים אליאנה תדהר, במשרד הפרסום הצליחו לגעת בנקודה הרגישה של כל ישראלי שחוזר בערב אל התלבושת הנוחה שלו לפני השינה. "זאת פרסומת שהפכה את הפיג'מה ללגיטימית ללבישה", הסביר איתי אוליניק, סמנכ"ל שילוב בחברת מחקרי שוק, "זה מה שהפך אותה לטובה גם בתרומה למותג וגם בשוני שלה. אי אפשר להתעלם ממנה ובגלל זה היא תפסה".

"תודה לכל מי שהצביע לנו", הגיבה על הזכייה אידה מרקוביץ', מנהלת קריאייטיב באדלר חומסקי & ורשבסקי, "תודה לאליאנה, וכן, אפשר בפיג'מה". גם הפרזנטורית בעצמה הגיבה לניצחון הגדול: "זה מרגש שקיבלנו פרס על זה שאני פשוט מסתובבת בפיג'מה. כל פעם שאני עוברת ברחוב שואלים אותי 'את זה אפשר בפיג'מה?'. זה הולך להידבק אליי שנים, אני קולטת. אבל מגניב, תודה".

לכבוש את הפסגה אפשר בפיג'מה?
דלתא, אדלר חומסקי & ורשבסקי | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

במקום השני: הפרסומת של בזק

אומנם כשאתה מככב בכל כך הרבה פרסומות בולטות בשנה אחת, אתה מגדיל את הסיכויים שלך לניצחון, אבל גידי (הכבאי) גוב הגיע למקום השני, ומנצח את עצמו בגרסת הפרח בגני. אז כשצריך להציל את ה-wifi, גידי שלנו עולה על מדי הכבאי החסון, ולצלילי אדפטציה לשיר של סמי הכבאי, הוא מצליח במשימה ומחזיר את השקט לעיירה, ועל הדרך קוטף לבזק ומשרד הפרסום אדלר חומסקי & ורשבסקי את המקום השני.

קקטוס הזהב: מי תהיה פרסומת השנה?
בזק, אדלר חומסקי & ורשבסקי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

במקום השלישי: הפרסומת של מנוי פיס

השלישייה הפותחת עמוסה כוכבים, אז איך אפשר בלי ערן זרחוביץ' ושולי הקמצן, סליחה, חסכן. כשהוא חובש פאת תלתלים בלונדינית, שולי מצליח בכל פעם להטריף את כל מי שיעמוד מולו, והכל כדי לחסוך עוד כמה אגורות. הפרסומות של מנוי פיס ומשרד הפרסום גיתם BBDO, מצליחה להצחיק אותנו בכל פעם מחדש, וקוטפת את המקום השלישי במדד הפרסומות של השנה. איך לא, מה, השתבשתם?

קקטוס הזהב: מי תהיה פרסומת השנה?
מנוי פיס, גיתם BBDO | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12