כוכבת הרשת וכוהנת והאיפור אלין כהן בת ה-19, המציאה את עצמה מחדש בזמן הקורונה כשהשיקה מוצר אלכוג'ל לשמירה על היגיינת הידיים, ברוח התקופה. בחודש אוקטובר האחרון משרד הבריאות הוציא מכתב אזהרה רשמי לציבור נגד מוצר האלכוג'ל של אלין, הזהיר את הציבור מצריכה ורכישה של המוצר ואף קרא להפסיק לשווקו. זה קרה לאחר שבבדיקות, נמצא כי למרות שעל תווית המוצר מצוין שהוא מכיל 70% אלכוהול, בפועל הוא הכיל 25% בלבד.

כעת, הסיפור מקבל תפנית נוספת: הרשות להגנת הצרכן החליטה להטיל היום (שני) קנסות של יותר משני מיליון שקלים נגד 22 יצרנים ששיווקו אלכוג'ל פגום. בין החברות הנקנסות, גם חברת "קאופמן תמרוקים" - יצרנית האלכוג'ל הקריסטלי הממותג של אלין, עליה הוטל קנס של יותר ממאה אלף שקלים.

בנובמבר, אלין לתבוע את חברת "קאופמן תמרוקים" ודרשה חמישה מיליון שקלים, בשל הפגיעה בשמה וגם ביקרה את התנהלות משרד הבריאות: "אני בסופו של דבר לא יושבת ומכניסה את האלכוהול לבקבוקים, על זה יש בקרה של משרד הבריאות - זה התפקיד שלהם. הם אישרו את המוצר, הם נתנו לו את האישור שהם צריכים לתת כמשרד הבריאות ובסופו של דבר הם עשו טעות ענקית ומאשימים אותי כשאצבע האשמה צריכה להיות מופנית אליהם. נעשתה תרמית ענקית עלי, אני הקורבן כאן".

בצד של "קאופמן תמרוקים", מחו על החלטת הרשות להגנת הצרכן לפרסם את שמם כאחראים למוצר הפגום עוד בטרם הסתיים הדיון בתיק והמשיכו לטען כי מדובר ברכילות.

תגובה קאופמן תמרוקים: "כל ירידה בריכוז האלכוהול במוצר, לאחר מסירתו לאלין כהן, איננה קשורה בשום צורה ואופן לקאופמן תמרוקים שפעלה באופן מקצועי לחלוטין, באישור משרד הבריאות, תחת בדיקות וביקורות קפדניות, ובהתאם לכל התקנים המחייבים. ברשותנו בדיקות מעבדה המוכיחות באופן ברור וחד משמעי כי אחוז האלכוהול במוצר המדובר עמד על 70% כנדרש ברישיון בעת בה היו המוצרים בחזקתם במפעל. לפי דרישת אלין כהן, נארז המוצר במיכלים ממותגים שסופקו על ידי המזמינה עצמה, שנמסרו לידיה כשהם תואמים במדויק את מפרט ההזמנה. איכותם של המיכלים, מידת התאמתם לאחסון חומר נדיף כאלכוהול, כמו גם משך תקופת האחסון, תנאיו, שילוח, הובלה והפצה היו ונותרו באחריותה המלאה של אלין כהן"

תגובת חברת אלין כהן בע"מ:

משרד הבריאות והרשות להגנת הצרכן קבעו באופן חד משמעי כי האחריות המלאה מוטלת על קאופמן תמרוקים אשר הונו ורימו את חברת אלין כהן בע"מ ואת הציבור ופעלו בניגוד מוחלט לתנאי הרישיון ולנוהלי משרד הבריאות אשר קובעים כי:
"בהתאם לרישיון תמרוק, הנפקת רישיון תמרוק מתבצע רק לאחר שהיצרן הצהיר מול משרד הבריאות - מחלקת תמרוקים שחומרי האריזה נבדקו ונמצאו בטוחים לשימוש ביחס להרכב המוצר ולאופן השימוש בו". כל ניסיון של חברת קאופמן תמרוקים להסיר מעליה אחריות ולתרץ את מחדליה במיכלים, בפקקים, בהפצה, במזג האויר או בכוח עליון רק מוכיחה את חומרת מעשיהם ואת העובדה שהם מנותקים מהמציאות. חברת אלין כהן בע"מ תמשיך לפעול יחד עם משרד הבריאות, הרשות להגנת הצרכן ובית המשפט כנגד קאופמן בכל האמצעים החוקיים על מנת למצות עימם את הדין.