בסיום ערב מותח במיוחד עם ביצועים מטורפים על הבמה, פרופ' איתמר גרוטו, מהדמויות הבולטות במאבק בנגיף הקורונה, נחשף מתחת לתחפושת האפון ב"הזמר במסכה" וסיים את דרכו בתחרות. רגע אחרי החשיפה המפתיעה (פרק חדש וחשיפה נוספת הערב, שלישי, אחרי החדשות בערוץ 12), סיפר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות לשעבר על ההחלטה האמיצה לקחת חלק בשואו הכי גדול במדינה.

"רק אשתי ידעה מזה והיא נתנה לי את ברכת הדרך", ענה גרוטו על השאלה שמעסיקה את כולם, "זה לא היה כזה מסובך להסתיר את ההשתתפות בתוכנית. אחרי משרד הבריאות הייתי בתקופה מלאה בנסיעות ומשימות, אז תמיד היה לי תירוץ להמציא".

גרוטו שאסף במהלך השנים טייטלים מרשימים לרזומה ביניהם ראש שירותי בריאות הציבור, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, נציג בוועד המנהל של ארגון הבריאות העולמי ובמשך שנתיים שימש כאחת מדמויות המפתח במלחמה נגד נגיף הקורונה, הודה כי ההשתתפות ב"הזמר במסכה" הגיעה בזמן הכי מדויק בחייו.

נחשף: זה המפורסם מתחת לתחפושת האפון (צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת12)
הפתעה משוגעת. פרופ' איתמר גרוטו | צילום: מתוך "הזמר במסכה", קשת12

"זה הדבר הכי טוב שהיה יכול לקרות לי אחרי היציאה לחופשי", סיכם גרוטו את החוויה המיוחדת והוסיף: "התלבטתי יומיים לפני שהחלטתי. בדרך כלל אני מאוד אימפולסיבי בהחלטות - אבל זה מצא חן בעיניי. הצילומים התחילו ממש אחרי שעזבתי את משרד הבריאות, זו הייתה התקופה המתאימה בחיים שלי לעשות את זה".

נתניהו נגד בנט (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של בנימין נתניהו)
הפוסט שפרסם ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של בנימין נתניהו

בסמוך לשידור התוכנית אמש, ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו פרסם פוסט ברשתות החברתיות עם תצלום מתוך הפרומו שבו השאלה: "מי המפורסם שהצליח לעבוד על כולם?". נתניהו כתב, בלי להתלבט: "קל. בנט".

פרופ' גרוטו הגיב לפוסט של נתניהו שהפך לוויראלי: "האמת שאי אפשר להשוות את ניהול הקורונה של בנט לזה של נתניהו. כל אחד עשה את זה בזמן אחר. לדעתי כל אחד מהם היה מתנהג באותה הצורה".

לאן ממשיכים מכאן? אתה יודע לתופף.
"הרבה שנים רציתי לתופף והתחלתי קצת לפני שעזבתי את משרד הבריאות. בתקופת הקורונה נאלצתי לוותר על הרבה שיעורים וגם היה סגר שעצר אותנו. דווקא אחרי שעזבתי, פתאום נהיה לי זמן ואני מתאמן כל יום. אני מנסה להצטרף להרכב, אבל זה עדיין תחביב. יש לי עוד כמה חלומות שאני רוצה להגשים אותם - גם בתחום הבריאות. אולי נארגן מופע בחגיגות סיום הקורונה".