בן ציון היה רק בן שמונה כששיחק את בנו של יהודה בארקן ב"אבא גנוב". עם השנים התרחק בן ציון מאור הזרקורים ועבר לארה"ב, שם הקים משפחה. בראיון לערב טוב עם גיא פינס, סיפר על הקשר המיוחד שהיה לו עם השחקן המנוח: "יהודה הבטיח לא להיפרד אבל כמו שאנחנו רואים, החיים זה לא סרט. כשעשינו את 'אבא גנוב' לא ידענו לאן זה מוביל, אבל הדברים הובילו לסרט שנגע בכולנו, גם בי".

"הרבה לא יודעים, אבל ההורים שלי התגרשו כשהייתי בן שלוש ואבא שלי עזב את ישראל כשהייתי בן שש, אז רוב חיי גדלתי בלי אבא. כשהגעתי לאודישן, נכנסתי וקראתי את התסריט ובאיזושהי נקודה עזבתי את התסריט, התיישבתי ליהודה על הברכיים, שיחקתי לו בזקן והתחלנו לעשות סוג של מונולוג. מבחינתי, לאורך כל הדרך, המונולוג היה פנטזיה ילדותית של איך זה באמת לחיות עם אבא. אני חושב שהסיטואציה הזו הובילה לחיבור מאוד אמיתי ומדהים".

היו ביניכם יחסים של מעבר לכוכב גדול וילד שפשוט עושה איתו סרט?
"החיבור שלי ושל יהודה אף פעם לא היה בין שחקן לשחקן אלא על גבול החברי ובאמת חיבור של אבא ובן, על הסט ומחוצה לו. לאורך כל השנים, יהודה מילא איזשהו חלק אבהי בחיי. הוא הגיע לכל ימי ההולדת שלי והייתי מתקשר אליו להתייעץ על דברים".

הקשר הזה נשמר גם כשיהודה התקרב לדת ואתה עברת לארה"ב?
"כל פעם שהייתי מגיע לארץ היינו נפגשים כמה פעמים. הוא היה האדם היחידי שהצליח להביא אותי לשיעורי תורה. היינו הולכים לשיעור תורה ואחרי זה לאכול פלאפל ביחד, מדברים קצת על החיים".

כשנשאל על סצנה אחת שצילם עם יהודה שחקוקה לו בזיכרון במיוחד, ענה בן ציון: "'באבא גנוב 2' התחלנו לצלם את הסצנה של החתונה ויום לפני דוד שלי נפטר. ברגע שהתחלנו לצלם את הסצנה פתאום נפל לי האסימון שדוד שלי נפטר ונכנסתי להתקף של בכי. למרות שהיה שם צוות ענק ו-250 ניצבים, יהודה הכניס אותי לאוטו, לקח אותי לאכול פלאפל וכמו תמיד הצליח לדבר לליבי והחזיר אותי לסצנה".

נישואיו הראשונים של בארקן ז"ל, היו לאישה ברזילאית, ממנו יש לו ילדה שלא זכה להכיר. "בכל זמן הצילומים הוא סיפר לי על הילדה, הגעגועים אליה והתסכול שלו מזה שלא היה לו קשר איתה. אותו ראיון בו הוא חשף את זה אצל מני פאר הוביל לכך שהוא כן נפגש עם הבת שלו והיא הייתה כמה פעמים בארץ".

בן ציון סיפר כי לצערו, לא דיבר עם בארקן לפני מותו. "הייתי איתו בקשר בחודשים האחרונים אבל לא בחודש האחרון. כששמעתי שהוא חולה ניסיתי ליצור איתו קשר ולצערי זה לא עבד. אני מאוד שמח על הקשר שלנו בשנים האחרונות", אמר בן ציון והחל לפרוץ בבכי. "התקשורת הייתה מאוד טובה ומאוד בריאה. אני מאוד שמח שתמיד יכולנו לחלוק את הסיפורים ביחד ולספר על איך הסרט הזה השפיע על שנינו. לאורך השנים למדתי ממנו הרבה. אני מודה על החברות שלנו יותר מהסרט ומכל הדברים שהגיעו בעקבותיו".