לד"ר יונתן ווגמן היו שנים בהן לא היה יכול ללכת ברחוב מבלי שמזהים ועוצרים אותו, כשתמונות שלו היו מעטרות את השלטים באיילון - הוא היה צועד במסלולי האופנה לצד הדוגמניות הכי מפורסמות. אבל היום כשהוא ד"ר ווגמן, מתמחה במחלקת פלסטיקה בבית החולים הדסה עין כרם וחלק מהצוות הרפואי שנלחם בקורונה, קצת יותר קשה לזהות אותו.

בחוף חבצלת השרון, כשסביבת הצילומים שונה ב-180 מעלות משגרת היום יום שלו, ווגמן פושט את מדי בית החולים ונכנס לנעלי דוגמן העל: "מרגיש לי כמו ללכת למילואים עם החבר'ה", אמר יונתן על סט הצילומים של המותג "פולגת". אבל למרות שאחרים חושבים שזה בא לו טבעי, יונתן דווקא מודה: "זאת עבודה, זה לא טבעי. אתה לומד את זה, בא ברצינות לעבודה ואתה רוצה לעשות את הכי טוב שלך בהכל. אבל אני יודע להסתכל לשמש ולחייך – מבלי למצמץ".

לפני חמש שנים החליט הרופא הדוגמן לקחת הפסקה מהחיים כדוגמן בביצה, כשהיה אז סטודנט לרפואה שהשלים הכנסה משלטי חוצות. היום הוא כבר עם תואר ד"ר, פלסטיקאי לעתיד, שכמו מרבית מצוותי הרפואה - מוצא את עצמו בליבה של המלחמה בקורונה. "היום אנחנו בקורונה עובדים מסביב לשעון, עם כל המשמעויות של זה. כל בית החולים באיזשהו טירוף", אמר ווגמן. "לתפור מישהו כשאתה יודע שיש לו קורונה – אתה ממוגן אז אתה לא רואה כלום, הכל מכוסה אדים ואתה צריך לטפל בו – זה קשה".

הרופא היפה: ד"ר יונתן ווגמן חוזר לדגמן (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", באדיבות ספורט 1)
"אחד הקרדיטים הכי גבוהים אצל הילדים שלי זה אבא חבר של וונדר וומן" | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", באדיבות ספורט 1

אבל זה רק במקרה שהצוות הרפואי יודע שלמטופל יש קורונה. "לפני שבועיים היה אירוע בחדר טראומה, הגיע תינוק עם כוויה ממים חמים", סיפר הד"ר. "בתוך כל הבלגן ותוך כדי שאנחנו מטפלים בו, התינוק היה בלי מסיכה, ואחרי שעה וחצי הגיעה תשובה שהילד היה עם קורונה. סיטואציה מורכבת, כי אתה רוצה לתת לכולם את הטיפול הטוב ביותר".

היום, בגיל 39 – שנה לפני תום ההתמחות, כשהוא נשוי ואבא לשלושה, יש דברים מהעבר שלו שד"ר ווגמן היה שמח להצניע: "בארכיון קיימים דברים שהייתי שמח מאוד אם הם ייעלמו מן העולם", הודה. "בפעם הראשונה שאבא של אשתי פגש אותי, כבר הייתי דוגמן. התחלנו לצאת והוא עשה עליי גוגל, והתמונה הראשונה שקפצה לו הייתה תמונה שלי יושב עם תחתונים. הוא אמר לאשתי –'זה הבחור שאת מביאה לי?'. היום אני לא אעשה כאלה דברים".

"אין ספק שהייתי יותר חתיך אז, יותר צעיר, פחות שיער לבן, יותר ריבועים בבטן", התרפק ווגמן כשראה סרטון שלו מפעם עושה פוש אפס, "וואו, איזו מקצועיות לעשות כפיפות בטן בשביל שבצילומים זה יהיה יותר מנופח. היום לא עשיתי כלום".

ואיזה צילומים הוא דווקא אוהב ששולפים מהארכיון? כמובן את אלה לצדה של וונדר וומן, גל גדות, שעדיין שולחים אחד לשנייה מדי פעם איחולי מזל טוב או חג שמח. ומה הוא זוכר מאותה התקופה? "בכל תצוגה הייתה את ההתרגשות של הצעד הראשון במסלול", נזכר ד"ר ווגמן, ומתייחס גם לצעידה אחת של וונדר וומן שנגמרה פחות טוב. "הקולגה שלי, כמו כל דבר שהיא עושה בחיים, גם את המעידה הזאת היא לקחה למקום הכי טוב שיש".

אז איך בכל זאת העבר מסייע לו גם היום? "אחד הקרדיטים הכי גבוהים אצל הילדים שלי זה אחד - אבא דוגמן, והשני זה אבא חבר של וונדר וומן", סיפר ד"ר ווגמן.