הפנים של יעל שלביה כבר מזמן מוכרות לא רק בישראל, אלא בכל רחבי העולם. היא מקבלת אינספור הצעות שכוללות טיסות לחו"ל ועבודה עם המותגים הכי מפורסמים שיש. לא סתם עמוד האינסטגרם שלה עומד על יותר מ-800 אלף עוקבים, והוא נחשב לאחד מכלי העבודה החזקים בתחום, דרכו היא גם מקבלת הצעות עבודה מחברות ומתגים בינלאומיים שונים.

בחודש שעבר, סוכניה של שלביה בחברת הייצוג ITM קיבלו פניה לעבודת דוגמנות בפריז, ושירותיה נדרשו ליום צילומים אחד לטובת קמפיין אופנה לאתר אינטרנט. האיש שהזמין את העבודה הזדהה בשם של יהודי צרפתי, כבעלים של חברת אופנה. הוא העביר למשרד כתובת של אתר הקניות של החברה, שהיה ריק מסחורה בטענה שהקולקציה הקודמת נמכרה כולה. בסוכנות ביקשו וקיבלו מהלקוח טיסות עבור שלביה ומלווה נוספת, לילה במלון יוקרתי במרכז העיר וגם צ'ק של אלפי דולרים.

האם מישהו מנסה לפגוע ביעל שלביה? - אקסטרה 2
הזמנת העבודה מהלקוח | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

לפי סוכניה של הדוגמנית, הלקוח התפאר שהוא בן למשפחה שמנהלת באמצעות חברת החזקות כמה מותגי אופנה וגם בנק השקעות. הוא חתם עם חוזה תקני מול הסוכנות והעביר צילום של כרטיסי הטיסה ואישור על ביצוע הזמנה במלון The Westin בפריז. 

האם מישהו מנסה לפגוע ביעל שלביה? - אקסטרה 3
כרטיסי הטיסה לפריז על שם יעל שלביה | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12

אך יומיים לפני הצילומים, המנהלים החלו לחשוד משהו לא תקין. לפי הנהלים המקובלים, הסוכנות ביקשה לקבל מידע מפורט מהלקוח, שכולל פרטי איסוף משדה התעופה, שעות העבודה של הדוגמנית ומיקום מדויק של אתר הצילום, אלא שהפרטים לא הגיעו. מזמין העבודה לא השיב לטלפונים, אתר האינטרנט שנשלח פתאום היה חסר פרטים, ונראה ככזה שכל אחד היה יכול לבנות בעצמו.

סוכניה של הדוגמנית הצעירה פנו לסוכנות הדוגמנות מטרופוליטן שבה שלביה חתומה בפריז, וביקשו מהם לסייע בעניין. כעבור כמה שעות של בירורים, הסוכן הצרפתי שלח הודעה קולית: "דיברתי עם הבחור, הוא לא מדבר אנגלית בכלל. זה נשמע קצת מפוקפק. אני לא הייתי מגיע במקומך, זה נשמע קצת מסוכן בעיניי".

הסוכן הצרפתי המליץ לשלביה לא להגיע לפריז, ולאחר בדיקה מול המלון בו בוצעה ההזמנה, התברר שהזמנת החדר בוטלה. למרות שכרטיסי הטיסה עדיין היו תקפים, הדוגמנית החליטה לא לטוס לעיר האורות. מזמין העבודה נעלם מאז, לא השיב לטלפונים ולא התקשר לבדוק מדוע הדוגמנית לא הגיעה. שלביה וסוכניה נותרו עם המון סימני שאלה – האם זו סתם עסקה שהוחמצה או שמא מישהו ניסה למתוח אותה ואפילו לפגוע בה? 

האם מישהו מנסה לפגוע ביעל שלביה? - אקסטרה 4
ניצלה מניסיון פגיעה או החמיצה עבודה? יעל שלביה | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת 12