שתי תביעות שונות בסכום כולל של כמעט מיליון שקלים הוגשו בשבועות האחרונים לבית המשפט נגד ניקול ראידמן. שתיים מעובדות התחזוקה בביתה, לוטיס בלויוט וג'ודי לין קסטרו, הגישו שתי תביעות על סך 459 אלף שקלים כל אחת בטענה להלנת שכר מתמשכת והלנת זכויות סוציאליות. עוד נטען כי ראידמן ניסתה להחתים אחת מהן על ויתור הטענות נגדה, תוך ניצול העובדה שהיא לא דוברת עברית.

"מרשותיי עבדו שבעה ימים בשבוע – לילות, חגים, סופי שבוע כשזכויותיהן הבסיסיות נרמסו על ידי ניקול ראידמן", טענה יפית לבון, עורכת הדין של התובעות. "מדובר בחוסר תום לב מצד המעסיק שמזלזל בזכויות בסיסיות של עובד. מרשותיי פוטרו לבסוף שלא כדין".

ניקול ראידמן ואסתי גינזבורג מסתבכות (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12)
יפית לבון, עורכת הדין של התובעות: "חוסר תום לב מצד המעסיק" | צילום: ערב טוב עם גיא פינס, קשת12

 

מעורך דינה של ניקול ראידמן נמסר: "התובעות היו עובדות משק בית שהשתכרו בעין יפה, הרבה מעל למקובל בענף, וזכו, כמו כל עובדי מרשתי, ליחס חם ותנאי עבודה מפליגים. לאחרונה, עקב ליקויים באמינות וביחסי האנוש, הוחלט לפטרן. לאחר ששולם לעובדות כל המגיע להן מכוח דיני העבודה ניסה בן זוגה הישראלי של אחת העובדות לסחוט בשמה כספים שלא הגיעו לה לפי דין. כשניסיון זה כשל, הגישה העובדת לבית הדין כתב תביעה חסר יסוד עובדתי ומשפטי על יסודות עילות קיקיונית כיד הדמיון הטובה. נראה כי העובדות ומי מטעמן, מקווים לשווא, כי הכפשת מרשותי בכלי התקשורת תסייע להם בניסיונותיהם הפסולים לחלץ ממרשתי כספים שאינם מגיעים לעובדות".