בסוף השבוע האחרון הזמר הראל סקעת וחבר הכנסת עידן רול הקפיצו את המשפחות הקרובות שלהם בהתראה קצרה לחתונה בהפתעה, אותה ערכו בביתם שבצפון תל אביב. השניים, שיחד כבר עשור, התרגשו במיוחד מנושא הטבעות - ארי, בנם בן השנתיים וחצי.

"אם להתחתן, זה רק בבית עם ארי, בסביבה הכי אינטימית והכי בזרימה, שלושה ימים – מתכננים, מתחתנים", אמר רול, והראל הוסיף: "ארי ידע שיש מסיבה, הוא אמר לכל מי שעבר ברחוב 'בואו, יש מסיבה, יש מסיבה'. הסברנו לו שהוא יביא את הטבעות – והוא היה מדהים". 

חתונה בהפתעה: הראל סקעת ועידן רול נישאו (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12)
חתונה בהפתעה. הראל סקעת ועידן רול | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת12

אמנם רב לא היה חלק מהחתונה, כי בישראל ההלכה אוסרת על נישואים חד מיניים, אבל השניים מצאו פקיד ממשלתי במדינת יוטה שבארה"ב, שחיתן אותם בטקס בזום. "האמת שהיה מישהו ממש מרגש ומפתיע", הודה סקעת, "היינו בטוחים שיהיה פקיד שירות, שיגיד 'מה השם שלכם? תחתמו כאן ואתם נשואים', אבל הוא ראה שיש התרגשות בבית וניהל את זה כמו טקס".

למרות שהחוק בישראל לא מאפשר לקיים נישואים חד מיניים, מהרגע שהשניים קיבלו תעודת נישואים אזרחיים שאושרו על ידי מדינת יוטה, ישראל מחויבת להכיר בנישואים האלה בגלל החוק הבינלאומי, ולשנות את הסטטוס שלהם במרשם האוכלוסין ל'נשואים', מה שכנראה יקל עליהם גם את רישום ההורות לילד הבא, שהם לא מסתירים שהם רוצים. 

View this post on Instagram

A post shared by Harel Skaat (@harelskaat)

למה זה לא לגיטימי וחוקי לעשות את החתונה הזאת גם בישראל?
"זה חוסר צדק ושוויון, ואני מקווה שבזה שאנחנו בוחרים, אחרי כל כך הרבה שנים ואחרי שיש לנו כבר ילד, למסד את האהבה שלנו, אני מקווה שזה ייתן לעוד זוגות את התחושה ואת הידיעה שמגיע להם כל מה שמגיע לכל בן אדם אחר", אמר ח"כ רול, שפעיל במאבק להסדיר את אפשרות הנישואים החד מיניים והפונדקאות בישראל.

ולמה השניים בחרו להתחתן דווקא ביום הזה? "אנחנו חוגגים עשור היום, ואם העשור הראשון היה ככה - אז אני ממש מחכה לעשורים הבאים", הודה סקעת. שיהיה במזל טוב! 

View this post on Instagram

A post shared by Harel Skaat (@harelskaat)