זה לא משהו שרואים בדרך כלל, אפילו לא בישראל, אבל בחופי תל אביב נרשם השבוע מראה מלחיץ, כשלפתע מתוך המים יצאה חבורת קומנדו נשית, מכוסה באפודים וחמושה בנשקים ישראלים מתקדמים. לא, זו לא סצינה מסרט פעולה חדש, אלא הפקת צילומי לוח השנה של אורין ג'ולי, דוגמנית הנשק הראשונה של ישראל ובעלת חברה לשיווק נשק ברשתות החברתיות. את ג'ולי אתם בטח מכירים מהתקופה בה יצאה עם אבנר נתניהו, או מהעונה האחרונה של הישרדות VIP. 

לוח השנה שאורין מצלמת יופץ ברחבי העולם ויקדם חברות נשק בינלאומיות וישראליות, שעל חלקן לא שמעתם בכלל. מבחינתה, לוח השנה של 2020 הוא פחות מלחמה ויותר עבודה משרדית. "אישור עירייה, אישור משטרה, ביטוח, אישור בט"פ", מנתה ג'ולי את התלאות שנאלצה לעבור עבור יום הצילומים, "אתה לא מבין איזו בירוקרטיה הייתי צריכה לעבור בשביל לעשות את זה. כמובן הנשקים מעוקרים, ללא תחמושת, הכל מפוקח לגמרי, יש חברת אבטחה, גדרות, השקענו בזה הרבה כסף". 

את הדוגמניות בוחרת ג'ולי על סמך התמונות שהן מעלות באינסטגרם, והפעם בחרה להתרכז בסטייל טקטי עתידני. לדוגמה, אביגיל פינלי, חודש מאי בשבילכם, עשתה עליה מארצות הברית כדי לשרת כפרמדיקית בצבא. "אבא שלי היה במארינס באוקינאווה, אח שלי היה בעיראק בחיל הנחתים. קיבלתי M-16 לבת המצווה שלי", סיפרה לכתב ערב טוב עם גיא פינס. 

עוד דוגמניות שיככבו בלוח השנה הן ספיר אלגרבלי, דוגמנית בת 22 עם 200 אלף עוקבים, שתתפוס את חודש יולי, ומוגלי וול, דוגמנית בת 22 עם 50 אלף עוקבים, שמתמחה בנשק קר ולא פוחדת לומר שמה שהיא עושה לא מתיישב טוב למשפחה בעין. "זה מוזר, זה לא משהו שהוא נורמטיבי, לא כולן עושות את זה", אמרה, "היו מעדיפים שאני אלך ללמוד רפואה או משהו כזה". 

נורמטיבי או לא, נדמה שדוגמניות הנשק והשאלות הרבות שעולות מצילומים שכאלה כאן כדי להישאר, ולמרות זאת קירה אמי אלמה, דוגמנית שמתמחה בחץ וקשת, ניסתה להסביר למה זה כל כך עובד כשזה מגיע למכירות. "כשרואים אישה עם נשק זה הרבה יותר תופס את העין", קבעה, "ואני יכולה להבטיח לך שאנחנו יותר באד אס מהרבה גברים שהכרתי". 

אורין ג'ולי  (צילום: ערב טוב עם גיא פינס, שידורי קשת)
צילום: ערב טוב עם גיא פינס, שידורי קשת

שאלה אחת תישאר פתוחה - איך כל הפאן הזה משתלב עם תעשיית נשק מדממת, שבמדינות כמו ארצות הברית כל אחד יכול להיכנס לחנות ולצאת עם נשק לתיכון הסמוך. אולי עדיף במקרה הזה להתרכז במסר החיובי שיוצא מכאן. "השרים האלה שפתאום אומרים שנשים לא צריכות להיות בטנק, נחכה ונראה", אמרה ג'ולי, "גם נשים פעם לא נהגו והצביעו. הכל בסדר, אנחנו פה כדי לשנות ושינויים זה לא דבר קל. אני רוצה להיות לוחמת, איזה שר יבוא ויגיד לי לא, את לא תהיי לוחמת. מי אתה בכלל? מי אתם שתגידו לי מה לעשות בחיים הפרטיים שלי? אני לא מפריעה לכם לדברים המוזרים שאתם עושים, אז אל תפריעו לי בדברים שאני רוצה לעשות. אני חושב שכל אישה יכולה לעשות מה שהיא רוצה".