כמעט חודשיים עברו מאז התבשרנו על האירוסין של אלינה לוי ובן זוגה בשלוש השנים האחרונות, דור פרי. רק שמאז, סיפור החתונה פשוט לא יורד מהכותרות. אלינה היא בת לאם נוצריה ואב יהודי, מה שאומר שלפי ההלכה היא אינה יהודיה ולכן הרבנות לא מאשרת את חתונתם כדת משה וישראל. "האבסורד הוא שאני לא הולכת בתחושה שאני לא יהודיה" סיפרה בראיון למערכת "ערב טוב", "ההגדרה פשוט מביאה לי זרמים של עצבים בגוף".

בפוסט אישי ששיתפה בעמוד הפייסבוק שלה, מספרת אלינה על תחושותיה הקשות שאינה יכולה להתחתן במדינה שבה היא ובן זוגה חיים. הפוסט קיבל חשיפה גדולה והטוקבקים הקשים לא אחרו לבוא. "מתוקה, פה זה מדינה יהודית, תגידי תודה שאת פה בכלל" כתב טוקבקיסט אחד, ואחר אף כתב "נו באמת, זה ידוע, על מה הבכי? צריך להגיד תודה שזה ככה במדינה שלנו ואלו החוקים. יאנה יוסף גם התגיירה ולא בכתה והתלוננה, אלא להפך, אם את רוצה חתונה כדת וכדין תעשי זאת וזהו".

 "המון קראו לי לעזוב את הארץ כי מה יש לי לחפש פה?" מספרת אלינה. בן זוגה ממשיך ומשתף: "אני זוכר תגובה נוראית אחת, שמישהו כתב: היום זה נוצרי, מחר זה סודנים".

אלינה: "אני פיתיתי אותו, פה לצידי בחור שנפל".
דור: "אני לא חושב שרואים אבל אני כרגע מהופנט, אני מכושף כרגע ו... שטויות".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Alina Levy (@alinkalevy) on

 
אלינה: "אני לא אגיד לך שלא ישבתי בבית מבוהלת ובכיתי, אבל אז את נכנסת למדיטציה ומדברת עם אנשים שאת אוהבת ומזכירה לעצמך שמי שלא אכפת לך ממנו ומי שאת לא אוהבת אז הוא לא חשוב וביי".

אז תהיה חתונה בישראל?
אלינה: "ברור שתהיה חתונה. בכל מקרה כן תהיה לנו חופה. אנחנו מאוד אוהבים ומחוברים. איזה סוג חופה היא תהיה? אני לא יודעת איזה סוג".
דור: "חופה כיפית, זה הכל".

כזכור, אלינה החלה תהליך גיור במקביל ללימודי המשחק שלה בסטודיו של יורם לווינשטיין, אולם התהליך נעצר בעקבות גילוי המקצוע שלה. "הדיינים החליטו להפסיק לי את התהליך בגלל שהגיעו אליהם פרטים על המקום שבו אני לומדת ועל המקצוע שבחרתי. ובגלל זה הם בעצם מחליטים שאני לא יכולה להמשיך בתהליך".

 

"ערב טוב" עם גיא פינס, א'-ה' ב-18:50, קשת 12.