הכלות של חתונה ממבט ראשון בשיחת בנות אקסטרה 4 (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
במקום דו"ח - השוטר צילם אותה. מור לרמן | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

הכלות של חתונה ממבט ראשון (מוצ"ש אחרי החדשות, קשת 12) הן אולי הנשים הכי מסקרנות בטלוויזיה, ולמרות שאת 15 דקות התהילה הן לא כל כך מבלות בהשקות וקמפיינים, לאחרונה הצטלמו לשער עיתון "לאישה", וסיפרו על אינספור התגובות שמקבלות: "שוטר עצר אותי השבוע ואמר לי 'אשתי מתה עלייך, תגידי לי איך זה נגמר'", פתחה מור לרמן. "במקום לתת לי דו"ח הוא צילם אותי".

התוכנית השפיעה על החיים שלהן והפכה אותן מאנונימיות לחלוטין לכאלה שאין אחד שלא מכיר. "אני גננת, ובימים הראשונים היה לי קשה לפתוח בבוקר את הגן ולהסתכל על ההורים שמכירים אותי בצורה מסוימת, פתאום דובי חדשה, שונה או מוזרה", סיפרה דובי עמירה. 

עמירה כבר זכתה לחיקוי של עלמה זק בארץ נהדרת, וגם הטוקבקים לא מרחמים עליה, בלשון המעטה: "מהקטע של שימי לעצמך כדור בראש, עופי, טוסי לנו מהעיניים, מכשפה, מרשעת, הכל, מה שבא להם", סיפרה דובי על התגובות שהיא מקבלת ברשת. "אני קוראת את זה ואומרת 'וואו, את מכירה אותי כדי לדבר עליי ככה?'". אבל לא כל התגובות קשות, להפך, אפילו מגיעות הרבה הצעות: "הפייסבוק שלי משום מה מפוצץ", אמרה דובי. "פונים אליי אפילו בטלפון, אנשים פשוט מרשים לעצמם להתקשר אליי".

גם הגר משה, רופאה מתמחה בבית החולים וולפסון, שהייתה הראשונה מהכלות לקבל חיקוי בארץ נהדרת, הבינה שהתגובות כלפיה לא יאחרו להגיע: "בערב אחד הייתי בתורנות במחלקה ולקחתי דם מחולה, התוכנית כבר עלתה לאוויר אבל אנחנו עוד לא שודרנו, אז היא לא ידעה שאני בתוכנית. היא ראתה את אחד הזוגות על המסך והתחילה לדבר איתי ולהעביר ביקורת מטורפת על הבחורה שם במסך: 'למה היא עושה את זה?', 'למה היא מתנהגת ככה?'. ואני יושבת שם ושותקת, לא אומרת מילה. זה היה קטע מביך ברמות כי אני יודעת שמחר זאת אני והביקורת הזאת הולכת להגיע". 

הכלות של חתונה ממבט ראשון בשיחת בנות (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"קשה לי לראות שככה התנהגתי בסיטואציות מסוימות". הגר משה | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

הביקורת על הכלות בעונה הזאת של חתונה ממבט ראשון הייתה בעיקר על יחסן לחתנים שלהן. "אני רואה עכשיו את השידורים בטלוויזיה, ויש שם רגעים שהם ממש בוקס בבטן והם מאוד קשים לצפייה", סיפרה משה. "קשה לי לראות שככה התנהגתי בסיטואציות מסוימות".

היית יכולה לצאת עם מישהו שהיה קשה כמוך?
"שאלה טובה. אם אני אגיד שלא, אז מה זה אומר על ניר, ואם אני אגיד שכן אז מה זה אומר עליי?", שאלה הגר. "אין לי איך לצאת טוב מהשאלה הזאת. עבור". 

גם דנית ליבנת חשפה שאם היא לא הייתה בתהליך, לא בטוח שהיא ואמיר זהבי היו בני זוג: "אמיר הוא לא הטעם שלי, זה מה שמהמם בתהליך הזה בעיניי, שהנה זה בן אדם שלא הייתי יוצאת איתו מחוץ לקונספט הזה", סיפרה דנית. "ואם היינו יוצאים, גם בגלל השתיקות שלו זה היה נגמר כנראה אחרי שעה".

אז האם הדר ודניס ורוני ונעם עדיין ביחד? "חכו ותראו" ו-"אני ממש מקווה שזהו, סיימתי עם הלבן" הם רמזים לא כל כך ברורים. אנחנו כבר לא עומדים במתח.