בעקבות משבר הקורונה, אמנים רבים מצאו את עצמם מחוסרי עבודה ומנסים להוציא את המיטב ממה שאפשר, בניהם גם הזמר המצליח איתי לוי. הוא סגור בדירתו  בנס ציונה יחד עם הכלב לואי שאימץ לפני כחודשיים, ומבלה את רוב הזמן במשחקי פלייסטיישן.

30 הופעות ואירועי חברה התבטלו לו סביב פורים ועוד 20 הופעות שתוכננו לחודש הבא צפויות להתבטל. "זה נזקים של מיליונים. מאוד מפחיד אותי לא לעבוד, אני אדם כזה. באתי ממקום מאוד נמוך בחיים שלי ומאוד מפחיד אותי האזורים האלה שפתאום אתה יושב בבית בחוסר מעש ואתה לבד. אני לא מכיר את הלבד, אני לא מכיר מה זה לשבת עם עצמי, לבהות בקיר ולהחליט שהיום לא בא לי לעבוד, זה לא קיים אצלי ב-DNA".

View this post on Instagram

A post shared by Itay Levi (@itaylevi7) on

יש לו בטן מלאה על המצב, וזה לא בגלל המרק התימני שהוא מבשל לעצמו. "עצרו את המשק, עצרו את המדינה. אני מאמין שהייתה כאן מחשבה לשמור על העם אבל בואו שנייה נבין מה קורה. יש קבוצת סיכון בגילאי 60 עד 80, אז הם יישארו בבתים שלהם והצעירים יעזרו לה. מי שבגיל 20 עד 60 שיצאו לעבוד. אי אפשר מחר בבוקר לקום ולסגור את המדינה, מה זה? זה דבר לא שפוי. אנשים עם משכנתאות, גנים, ילדים".

צריך שמשהו יפסיק את המגפה הזאת.
"מי אמר? מה אתה אלוהים? מישהו יודע איך זה ייפסק? נכנסנו לסגר ונהיו יותר חולים".

למרות ההנחיות הקשות, איתי לוי מנסה להישמע להוראות אבל מודה שגם הוא נופל לפעמים."רצו אליי שני ילדים בחניון שנורא התרגשו ועוד שנייה נחנקו, הם רצו להצטלם איתי אז עצרתי את האוטו והצטלמתי איתם. מה אני אעיף את הילדים? מה זה הטירוף הזה? אני סופג את זה".

המצב הקשה וביטולי ההופעות לא שברו את לוי, והוא שחרר את האלבום החדש שלו "הולכת יחפה" וממשיך להופיע בפני חברות שונות, אבל במתכונת קצת אחרת. בתוך האולפן הסגור עם כמות צוות מצומצמת, הוא מנסה לשמור על השואו. "זה הזיה מה שקורה, אני אומר לאנשים מול הטלוויזיה כמו שאני עושה בהופעות, 'תרימו את הידיים שם בסלון, תקפצו, לא לשבת'. אני אומר לעצמי אם יש קהל - תשיר. זה כיף נורא".