ברוח התקופה, וכשבעלי העסקים עדיין סגורים בעקבות הסגר הנוכחי ונותני השירות נאלצו להמציא את עצמם מחדש, השף אייל שני התגייס ליוזמה חדשה של עיריית ת"א, שנועדה לסייע לעסקים הקטנים עם קופסאות שמגיעות עד הבית, ומציעות בתוכן כמעט הכל. העזרה של אייל הגיעה לא לפני שהסיר לפחות אבן אחת מליבו, והתחסן נגד הקורונה. "חמישה ימים באמת הרגשתי איך עולמות מתהפכים לי בתוך הגוף", אמר שני, "הרגשתי כאילו אני מקבל נשמה של עוד מישהו. חסין מהקורונה, אני גמרתי את היחסים איתה".

בכך הצטרף אייל לחבריו השפים ישראל אהרוני וחיים כהן שכבר קיבלו את החיסון השני, ומרוב ההתרגשות, הוא העלה פוסט משתפך בו הוא קורא לאנשים להתחסן: "עיניי דומעות מהתרגשות מול טיפות החיים האלה המתאחדות עכשיו עם דמי, תמצית גבורת האדם הנלחמת על חיי האנושות". לצד התגובות המפרגנות, אנשי הקונספירציה האשימו אותו בהתגייסות לתעמולה של ראש הממשלה, בעוד שאחרים טענו שקיבל כסף כדי לשווק את החיסונים. שני מצידו, לא ייחס לתגובות יותר מידי חשיבות, והראה שמי שרגיל לחום של המטבח, לא נבהל מכמה להבות.

"באו ואמרו 'איך עם החשיפה שלך, אתה מעז להשפיע על אנשים להכניס את הדבר השטני הזה לתוך הגוף?'. למה, מי יודע מה קורה בתוך הגוף שלנו? יש גם הסתבכויות פתאומיות. מי מבטיח לנו את הדקה הבאה או את היום הבא? אז מהחיסון מפחדים? מה ההשלכות שלו, זנב? הלוואי, תנו לי בגיל 62 לקבל זנב יפה". 

מה גרם לאייל שני לעשות ראפ?  (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת)
"מי מבטיח לנו את הדקה הבאה או את היום הבא? אז מהחיסון מפחדים?". אייל שני | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", שידורי קשת


ואם תהיתם מה יותר משמין, סגר או השיפוט במאסטר שף, הוא מחדד: "מאסטר שף היא אכילה ללא גבולות. כדי להרגיש את המנה שמישהו נותן אנחנו צריכים לאכול שליש, אם לא חצי מנה". למרות שברשת מאשימים אותו התגייסות לתעמולה של נתניהו, שני שמתמודד עם משבר הקורונה ב-11 המסעדות שלו מסביב לעולם בניו יורק, מלבורן, וינה, פריז וסינגפור, ויש לו בטן מלאה על התנהלות הממשלה.

"כל בן אדם שהוצאתי לחל"ת בניו יורק קיבל 500 דולר לשבוע מהביטוח הלאומי, ועוד מענק ממדינת ניו יורק של 600 דולר לשבוע. פה פתחתי מקומות שלי כדי להחזיר עובדים מחל"ת, רק כי לא יכולתי לשאת שאנשים שהלכו איתי דרך יושבים בבית מקבלים איזה משהו מביטוח לאומי. אני משלם כסף לכל אחד שנכנס לבידוד ובמקביל צריך להביא עוד טבח - זה עולה לי כפול". ולמרות הביקורת, הסגר והקשיים, הוא גם מוצא נקודה חיובית: "בזכות הקורונה ומאסטר שף, הגעתי למצב שכל יום אני רץ בים 6 ק"מ בים - ואני המאושר באדם".