את התקופה האחרונה אסי עזר ואלברט אסקולה מבלים בהכנות לקראת לידת בתם הבכורה, שתיוולד בארצות הברית לאם פונדקאית. הם התראיינו אתמול ל"ערב טוב עם גיא פינס", וסיפרו על מדד החרדה שטיפס גבוה. "אלברט מתנהג כמו בן אדם שעולה לגרדום", אמר עזר על בן זוגו. "אני 30 אחוז בלחץ, 70 אחוז מתרגש; הולכת להיות מכה, בואו נגיד את האמת", השיב אלברט בדיון שנוצר בין השניים.

כחלק מתהליך ההכנה לקראת ההורות, הם לקחו קורס החייאה ועזרה ראשונה לתינוקות, ואלברט גם התנסה בטיפול בתינוק של חברתם רוני דואני שבועיים לאחר לידתה. "למדתי איך לנקות תינוק ולהחליף טיטול. ראיתי והבנתי הכל. עכשיו אני רק צריך להתאמן. ואם לא, יש יוטיוב", שיתף אסקולה.

"הכי מעצבן זה שלפני שאנחנו התחלנו את התהליך, כולם אמרו לנו 'תקשיבו, אתם חייבים לעשות את זה, אתם הולכים ליהנות, אין דבר מדהים כמו ילדים'. ביום שהודענו שאנחנו בהריון, כולם אמרו 'וואלה אתם לא יודעים כמה אתם הולכים לסבול את זה'", הוא הוסיף. "רותם בכל פעם אומרת 'איך אני מחכה לסבל. היינו איתה ועם בעלה בארוחת ערב והם חגגו מרוב אושר שאנחנו עומדים להיכנס למעגל הסבל".

בקרוב הם יעלו לבדם על הטיסה לאמריקה, אבל הודיעו שהם מחפשים אחות למשמרות לילה בביתם. "ההורים שלי אמרו לי באופן חד-משמעי, שלא תעז לבקש מאיתנו לבוא", סיפר אסי ושיתף בארגונים להכנת החדר של התינוקת. "הספרים, הדברים שהוא תולה על הקיר, הבגדים מקופלים, הכל מוכן. זה היה מבצע אצלנו לבחור שם, כי צריך שם שהוא ישראלי וגם אלברט החליט שפתאום כל המסורת הקטלונית חשובה לו". מבחינת אלברט השם מייצג את שני הצדדים, אבל מי שפחות מרוצה מהמצב הוא אסי: "אני לא הייתי בוחר את השם הזה, הייתי בוחר משהו אחר".