אחרי סערת הפוסטים של סיוון קליין ועדי הימלבלוי, שהיו פרזנטוריות של רשת ההלבשה התחתונה 'פמינה' והוחלפו כי סירבו להצטלם בהיריון ואחרי לידה (בהתאמה), הערב סיפרה קליין לערב טוב עם גיא פינס מה עומד מאחורי הפוסט, ולמה נשים צריכות להיות בעד נשים, במיוחד בתעשייה. "אני בעיקר מקווה שנשים יפחדו לעשות את זה אחת לשנייה", סיפרה קליין. "זה פשוט הרגיש לי אותו הדבר, אותו הסיפור, שכשלא משתפים פעולה עם יחסי הציבור סביב הריאיון עם הכותרת הזו – 'בואו תראו את עדי הימלבלוי חודשיים אחרי לידה', אז הקלפים נטרפים. זה מה שהרגיז אותי".

כאמור, לפני כחמש שנים קליין הייתה הפרזנטורית של חברת ההלבשה התחתונה, והוחלפה על ידי הימלבלוי, שלה השבוע קרה בדיוק אותו הדבר. קליין הספיקה לעשות קמפיין יחיד, וקצת אחריו נכנסה להיריון. כשנתבקשה להמשיך להצטלם עם הבטן ההריונית לטובת יחסי ציבור, היא סירבה, ולטענתה פוטרה. "הגיעה פנייה מהחברה שהוחלט לעשות עוד יום צילום עם הבטן ההריונית החדשה שלי, שעוד לא אפילו התממשה לכדי בטן היריון", סיפרה מלכת היופי לשעבר. 

דוגמניות ההלבשה התחתונה מפסיקות לשתוק
סירבה להצטלם אחרי הלידה והוחלפה. עדי הימלבלוי | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

"הייתי בחודשים הראשונים ומאוד חששתי מזה. גם פיזית להראות את הבטן וגם לעמוד בסיטואציה הזו על הסט מול הצלם. אני מבינה את חוקי המשחק ושזה היה משרת מאוד טוב את החברה. אבל נורא התלבטתי. אני זוכרת שאפילו התקשרתי לגלית גוטמן, ניסיתי להבין מה היא אומרת, מה אני צריכה לעשות. והחלטתי שאני לא משתפת פעולה עם יום הצילום הזה. סירבתי לו די בנימוס, אבל זה היה ברור שהיחסים עלו על שרטון בנקודה הזאת".

קליין מבינה שזו העבודה ואי אפשר להתכחש לעובדה שלגוף שלה יש חלק משמעותי בה, אבל זה לא מה שמעצבן אותה. "על זה אנחנו מרוויחות כסף, זה חלק מהעניין. אבל האם יכלה להיות יותר רגישות? האם זה היה יכול להצטלם עוד טיפה? אולי". 

דוגמניות ההלבשה התחתונה מפסיקות לשתוק
רוצה שתהיה אחוות נשים וטיפה יותר רגישות. סיוון קליין | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

היא לא נגד העניין שאישה תצטלם אחרי לידה, גם אם יש לה כמה קילוגרמים עודפים, אבל חושבת שהבחירה צריכה להיות שלה ורק שלה. "הבעיה שלי היא שאישה צריכה להסכים להצטלם בהיריון, ואם היא לא מסכימה אז היא מאבדת עבודה. מאוד לא אהבתי שזה היה הכרח, 'בואי תצטלמי בחודש חמישי'. שאגב את הרעיון הזה הגתה אישה, שהיא גם אמא לילדים. לנו יש אחריות כי אנחנו בפרונט. אולי זה אפשרי אבל כנראה זה גובה איזשהו מחיר נפשי שצריך לדבר עליו". 

תגובת חברת פמינה:
"ימי הצילום הופיעו בחוזה של סיוון קליין שחור על גבי לבן. כשסיוון הודיעה שהיא בהיריון, ביקשנו ממנה להצטלם בצורה שתתאים לה, כפי שעשינו עם דוגמניות אחרות שהיו בהיריון. בניגוד לנאמר, כיבדנו את החלטתה לא להצטלם, היא לא פוטרה בשל כך, החוזה הסתיים במועדו כחצי שנה אחרי. כואב לנו שאי דיוק בעובדות יוצר מצג שווא לצורך יחסי ציבור אישיים".