בעוד בישראל נגיף הקורונה גבה באופן יחסי מספר נמוך של קורבנות, במדינות רבות המצב חמור בהרבה. הדוגמנית קורל סימנוביץ' שחיה בברצלונה (שנפגעה קשה מהנגיף) יחד עם בעלה שחקן הכדורגל סרג'י רוברטו ובתם הקטנה קאיה, סיפרה לגיא פינס על המצב הקשה בספרד. "המצב כאן היה הרבה יותר קשה מהארץ. ספרד קיבלה מכה קשה מהקורונה ובגלל זה לוקח יותר זמן להתאקלם ולחזור לשגרה. עדיין יש לנו סוג של הסגר, יש לנו שעות מוגדרות שמותר לצאת מהבית. אני יוצאת עם הילדה שלי בין 12:00 ל-14:00. זה עדיין קשוח, אבל רואים את האור שבקצה הקורונה".

בצד החיובי יותר, סימנוביץ' מוצאת את עצמה מבלה יותר זמן עם בעלה שבימים רגילים נמצא עם קבוצתו ברצלונה לא מעט בדרכים או באצטדיונים מרוחקים. "יש הרבה פחות נסיעות של סרג'י והוא הרבה יותר בבית. זה מאוד מאחד את המשפחה וזה הדבר הקטן הטוב שיצא מזה".

ניצלת את הזמן הפנוי כדי לעבוד על כישורי שפות?
"העברית שלו קצת השתפרה בזמן הזה. הוא התחיל לראות שיעורים באינטרנט והאמת שהוא מתחיל ברצינות לקחת מורה פרטית לשיעורים בזום. דווקא כיף לו, הוא אמר 'היא לא צריכה לבוא לפה נעשה את זה בזום'".

באיזה רמת דיאלוג יהיה אפשר לדבר איתו?
"הוא עדיין לא אלברט (אסקולה), אבל סרג'י קולט מאוד מהר. יש לי תחושה שאם הוא ילמד שנה שלמה באדיקות הוא ידע עברית טוב. עכשיו עם קאיה הוא עוד רוצה ללמוד עברית כי הוא מרגיש שהיא מתחילה להיות ישראלית קטנה. הוא לא רוצה שנרכל עליו בעתיד‎".

ואיך מתמודדים עם תקופה כזו עם תינוקת קטנה? "בטח כשהכל יסתיים קאיה תחשוב שאנחנו היחידים על הפלנטה. אנחנו תמיד אומרים כשהיא תראה אנשים חדשים היא לא תבין מה זה".