רק לפני כמה ימים קיבלנו את הבשורה המרגשת שהדוגמנית ומגישת הטלוויזיה ירדן הראל, מצפה לתאומים בהליך פונדקאות. הראל ובעלה עומרי, ביחד מגיל 14 ונשואים כבר עשור, במשך שנים ניסו באופן טבעי להרות אך ללא הצלחה.

"אמרנו לעצמנו בהתחלה שזה זמני", סיפרה מגישת הטלוויזיה לערב טוב עם גיא פינס. "עשינו ניסיון, והוא לא הצליח. עוד ניסיון, וגם הוא לא הצליח. ככה במשך חודשים, פתאום זה הגיע לשנה. איך עברה לה שנה? שנה אנחנו מנסים וזה לא מצליח? זאת לא סיטואציה שתיארתי לעצמי אי פעם. בשלב מסוים אמרתי 'טוב, זה לא יקרה בחיים'".

מבחוץ החיים של הדוגמנית היו נראים פוטוגניים להפליא: תמונות מכל העולם באינסטגרם, חיוכים מושלמים ואורח חיים מעורר קנאה. אבל כל אלה הסתירו את השנים הארוכות של המאבק להפוך לאמא ואת הניסיונות שהשאירו אותה בתחושת כישלון אישי: "עומרי מתעצבן כשאני אומרת לו כל מיני מילים על עצמי, שנכשלתי, שאני פגומה. אבל זה בלתי נמנע. עובר חודש ואני לא מצליחה, עוד חודש ולא מצליחה, אין התקדמות. מתישהו זה נוגע לך. יש דברים שהם לא בשליטה שלי".

ירדן הראל מספרת על הניסיונות להיכנס להריון
"חשבתי שהפונדקאית עבדה עליי. פשוט לא האמנתי". ירדן הראל | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

אחרי תקופה ארוכה של ניסיונות, הם התחילו, כמו רבים – טיפולי פוריות. "זה היה חלק מהשגרה. הייתי מסיימת יום צילום והולכת לרופא", שיתפה הדוגמנית. "לפני יום צילום, הייתי הולכת לבית החולים. לא היה שבוע שבו לא הייתי באיזושהי בדיקה. היו הרבה רגעי שבירה, בדרך כלל הם הגיעו אחרי שקיבלתי תשובה שלילית. כי עם כמה שהתרגלתי לשמוע 'לא', עדיין הייתה התקווה הזאת כל פעם שיהיה כן. ואז כשקיבלתי את ה'לא', זה רגע לא קל בכלל".

כשהחלה את טיפולי הפוריות, הבינה שהיא לא לבד ויש עוד נשים רבות כמוה. "לא ראיתי תרחיש בחיים האלה שבסופו של דבר אני לא אכנס להיריון", סיפרה הראל. "אמרתי 'אוקיי זה ייקח לי זמן, יותר מלבנות אחרות שנמצאות בתהליך', כי לאורך הדרך, גיליתי שגם להן יש בעיות. אז התחברנו, דיברנו בינינו. וכל מי שהייתה בתהליך הזה איתי נכנסה להיריון, חלק מהן היום אימהות לשני ילדים. אני הכי שמחה בשבילן כי אני יודעת כמה הן רצו את זה, אבל נשארתי לבד. עברו שנים ונשארתי לבד".

אחרי שעברו ארבע וחצי שנים, הראל ובעלה החליטו שהמטרה הכי חשובה היא שהם יהיו הורים. "לא רציתי עוד חמש שנים להסתכל אחורה, לא להצליח ולהגיד לעצמי – 'למה לא עשינו פונדקאות?'". אז הזוג נדרש לעבור עוד ועוד ועדות כדי לקבל אישור לפונדקאות בישראל וכדי לעבור את התהליך קרוב לאישה שנושאת את ילדיהם. "אמנם ההיריון לא אצלי ברחם, אבל לפחות שאהיה בכל התהליך, בכל הבדיקות, שאראה את דפיקות הלב, את האולטרה סאונד", אמרה הראל.

ואז, בשבוע שעבר היא חשפה תמונת אולטרה סאונד של ההיריון הכפול. "כשקיבלנו את התשובה החיובית זה היה בטלפון. הפונדקאית התקשרה אליי, כי היא קיבלה את התוצאות קודם, ואני כל כך התרגלתי ל'לא', שכשהיא אמרה לי 'כן', לא הגבתי. שתקתי, לפחות דקה. היא אמרה לי 'ירדן? את על הקו?'. אמרתי לה - 'אמיתי?', באמת כבר לא ידעתי, אני לא יכולה להסביר כמה מחשבות היו לי בראש – שהיא עבדה עליי, שהיא סתם אומרת, שאני לא יודעת מה. פשוט לא האמנתי".

אבל היום הראל בוכה מאושר, וכבר מתכוננת לתקופה החדשה בחייה. "זה מרגש מאוד. חיכינו לזה המון זמן". 

View this post on Instagram

רציתי. כל כך רציתי שהם יגיעו ממני (כן יגיעו... עדיין לא מאמינה שמדברת ברבים♥️♥️). חלמתי לחוות הריון, לראות שני פסים על מקל, חלמתי על בטן עגולה, על ״קרייבים״ הזויים באמצע הלילה, להרגיש בעיטה בבטן ולהניח את היד של עומרי שירגיש גם הוא וכשכאב לי עמוק בלב, חלמתי אפילו על צירים. יותר מהכל חלמתי שנהיה הורים. החיים הובילו אותנו למסלול קצת אחר בדרך להורות, אולי ארוך ושונה ממה שדמיינו אבל החלום שלנו עתיד להתגשם בקרוב והמתנה תהיה זו שחלמנו עליה כל השנים. עומריקו, אהבת חיי מאז ומתמיד, אני כבר לא יכולה לחכות להקים איתך משפחה.

A post shared by Yarden Harel shalom (@yardenha) on