כבר התרגלנו לראות מעריצים ואוהדים מתפרצים לבמה או לאצטדיון הכדורגל, ודוגמאות לכך לא חסרות. קינסי וולנסקי הצליחה להפריע לגמר ליגת האלופות בחודש יוני האחרון ולהפוך בעקבות כך לכוכבת רשת ענקית עם 30 מיליון עוקבים, ובן הזוג שלה, ויטלי, עשה את זה בגמר המונדיאל ובמשחק של ה-NBA. התופעה לא פסחה גם על האירוויזיון, כשבמופע שהתקיים באוסלו בשנת 2010, מעריץ הצליח לעלות לבמה ואפילו לרקוד עם נציגי ספרד.

כעת נראה שהתופעה הזו מחלחלת גם לעולם הילדים, וספציפית לבמת הפסטיגל, אירוע הענק שמתרחש כמעט ארבעה עשורים בחג החנוכה. כבר ממש לא מדובר בילדה אחת שהצליחה לעשות את זה, אלא באתגר משונה בקרב הילדים שמגיעים לצפות במופע.

רק לפני מספר ימים, תועדה ילדה כשהיא מתפרצת לבמת הפסטיגל במרכז הקונגרסים בחיפה בזמן שנועה קירל, יהונתן מרגי ואנה זק מופיעים על הבמה. הכוכבים המופתעים שיתפו איתה פעולה עד שאחד המאבטחים לקח יוזמה והוריד אותה מהבמה. הסרטון הזה הופץ ברשת והפך לאתגר מתהווה בין הילדים, שקראו זה לזו להעז ולנסות לעשות זאת בעצמם, והאמנים שמופיעים בפסטיגל העידו שלפחות שישה מקרים כאלה קרו השנה.

זה אולי נראה משעשע, אבל את אנשי הפקת הפסטיגל זה ממש לא מצחיק. אחרי כל המקרים הללו, בפסטיגל טענו שנוספו מאבטחים בכל הכניסות האפשריות לבמה ושנעשה שינוי בדרכי הגישה מקהל כדי להקשות. האמנים הפופולריים כמו איתי לוי, נועה קירל ועדן בן זקן הונחו שלא לשתף פעולה ולא להתייחס לילדים שמתפרצים לבמה, ולפני תחילת המופע, החלו אף להשמיע לילדים אזהרה שמי שינסה להתפרץ לבמה, יסולק מההופעה.