הערב (אחרי החדשות בקשת 12) מגיע לישראל "הזמר במסכה", השעשועון המוזיקלי שכבש את העולם. התוכנית, שנולדה בקוריאה, מספקת את השואו הכי נוצץ בטלוויזיה עם תחפושות ענק צבעוניות, במות ענקיות, מתמודדים מפורסמים וחברי פאנל מוכרים לא פחות.

השמירה על זהות המפורסמים מתחת לתחפושות קריטית לפורמט וגם מייצרת עניין חדש. הם מובלים למתחם הצילומים עם אבטחה כשהם לבושים שחור ומוסתרים היטב. מתחם חדרי ההלבשה מגודר במסדרון צדדי ומוקף בבד שחור כשגם חברי הפאנל מודרים לחלוטין ולא יכולים להתקרב למתמודדים. "אף אחד לא יודע מי כאן", מספר שחר חסון. "מי שמגיע לבוש בגדים שחורים, מסכה שחורה, אתה לא יכול לראות כלום. הוא לובש עקבים גם כדי שיראה יותר גבוה, הכל כדי להטעות".מי שכן מורשה להיכנס לאולפנים מקבל צימוד צבעוני, שמגביל את התנועה בין המתחמים השונים. כולם הוחתמו מראש על הסכמי סודיות שאוסרים עליהם לחשוף מידע. "אסור להגיד כלום", אומר עידו רוזנבלום, מנחה התוכנית במעט חשש. "אנשים לא רואים מאחורי המצלמה סוללה של עורכי דין".

בהפקה מספרים כי בין המתמודדים הסודיים אפשר למצוא פוליטיקאים, ספורטאים, מנחים ושחקנים  - כולם יפתיעו ביכולת השירה שלהם. לעידו מבחינתו, יש חשודה מיידית. "יונית באמת לא הייתה בבית תקופה".

זה מה שקורה מאחורי הזמר במסכה (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
"יונית לא הייתה בבית תקופה" | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

כללי הביטחון הנוקשים נקבעו בהדרכת בכיר בשב"כ לשעבר. גם המצלמות של הפלאפונים מכוסים במדבקות וגם חברי הפאנל התבקשו להפקיד את הפלאפונים במקום בטוח. "דיכאון, האינסטגרם במצוקה קשה", מספר סטטיק ומוסיף: "שרית חושבת שאני עובד בשב"כ. היא לא מאמינה לי כי אני לא יכול לצלם שום דבר. אני נעלם לה כל כמה ימים. זה הכי חשוד בארץ".

מה אתה מספר לה שאתה חוזר הביתה?
"כלום. יש פה פוליגרפים, זה לא צחוק".

בכל פרק של "הזמר במסכה", המתמודד שהגיע אחרון ומודח, חושף את עצמו ואם נשפוט לפי הניסיון העולמי – משאיר את כולם בשוק מוחלט. "אנחנו מנחשים מול כל העולם, יוצאים טמבלים ושופטים אותנו בסוף", טוען סטטיק אבל כשב אל לא ממש מסכים איתו, הוא מתיישר. "יש מקרים שהברקנו ויש כאלה שלא הברקנו בלשון המעטה. הסוד הוא לא להיות צודק אלא לשכנע. אם אתה משכנע את כולם ונפלת אז כולם נפלו, אתה לא לבד בסירה".

זה מה שקורה מאחורי הזמר במסכה (צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12)
סטטיק: "שרית חושדת שאני עובד בשב"כ" | צילום: מתוך "ערב טוב עם גיא פינס", קשת 12

צדי צרפתי אומנם מנוסה מאוד בתחום, אבל גם תשע עונות של "כוכב נולד" לא הכינו אותו לעבודה עם שחר חסון. "התגעגעתי, זה כיף", הוא מספר צרפתי רגע לפני שחסון משתלט על הראיון. "התרגלתי אליו כבר".

בסירה הזו יש רק צלע נשית אחת, אופירה אסייג, אחת שיודעת לגרום לכולם לב אליה. כשהיא נשאלת היא נותנת את הטון בסט, היא קוראת לעידו רוזנבלום שיעיד. "מכיר את הראיון הזה עם השבוי שמצמץ הצילו?", מתלוצץ עידו. "אני כן אגיד דבר כזה – היא נהנית פה כמו שהיא לא נהנתה הרבה זמן".

ומה יקרה עם אייל גולן יהיה מתחת לאחד המסכות? "אם הוא יגיע, אין סיכוי שאני לא אזהה אותו. מה ששלו שלו".