האמא הטרייה והשופטת בהפסקה מנסה להתרגל כמו כל שאר המדינה למצב החדש, ומוצאת את עצמה לא פעם מעמידה סירים במטבח. "מדינת ישראל מבשלת", סיפרה מיכל אנסקי בתוכנית של ערב טוב עם גיא פינס, "זה פשוט מטורף מה שקורה פה. אני רק ב-42 השעות האחרונות הכנתי רטטוי, פסטה עם אספרגוס ובורשט. אנחנו באובססיה על בישול כי זה נותן לנו אשליה של שליטה. אני לא מנסה ליצור אשליה של שליטה, אני בבית וכיף לי, בדיוק הייתי אמורה לחזור מחופשת לידה".

כשביתה הקטנה גבריאל רק בת חודש, לאנסקי היו כבר תוכניות. "הייתי אמורה לצלם קמפיין בגדי ים אחרי לידה, עוד שבוע את הפתיח של מאסטר שף ולפני שבוע הייתי צריכה להיות בשבוע האופנה – הכל התבטל. יש לי זמן לנוח, הבן זוג שלי מאמן אותי בבוקר. זו הזדמנות לעצור עוד קצת, ובכלל אני מרגישה כאילו כל עם ישראל יצא לחופשת לידה איתי"."נאלצתי לעצור עם כל מה שקרה לפנים שלי, ועכשיו אני נדרשת עוד פעם לעצור. אבל אני מבינה את היתרונות של זה, של הביחד שהוא חד פעמי ונפלא, הוא מאפשר לנו להכיר אחד את השני, את עצמנו. בן הזוג שלי אייל מנהל לאמא שלי את מערך המשלוחים. כל מה שדמיינתי בעולם הזה ומעבר - יש לגבר שלי. תודה לאל".

אבל גם כשהיא מכונסת בבית ("וטוב שכך"), היא לא שוכחת לחגוג לחברים מבחוץ, וניצלה את ההזדמנות לברך את השף חיים כהן שחגג יום הולדת בסוף השבוע האחרון. "חיים, יום הולדת 60 ואני יודעת שאחד הדברים שאתה הכי אוהב בעולם זה לראות סרטי טבע בזמן שסיגל לימינך ושניכם שותים כוס תה. הנה הזמן לעשות את זה בנחת. קיבלת מתנה ענקית לגיל 60, אני אוהבת אותך אהבה גדולה וגם כל עם ישראל, ואני מקווה לראות אותך בקרוב בנווה אילן כשנשפוט ביחד אוכל טעים כתף אל כתף".